Užijte si svůj obývací pokoj

Zařizování tak důležitého místa, jako je obývací pokoj, je navýsost vhodné věnovat dostatek času a pozornosti. Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších zón vašeho obydlí. Zde zpravidla probíhá relaxace, ať již ve formě spokojeného polehávání na pohovce, četby v křesle či veselé zábavy s rodinou či přáteli. Právě proto by již při vstupu do obýváku měl na nás dýchnout duch pozitivní atmosféry. Právě zde se přece chcete cítit spokojeni a uvolněni a jistě si přejete, aby stejné pocity měli i vaši známí a kamarádi.

Zásadou je nezahltit obývací pokoj nábytkem. Ač se to zdá jako podmínka velice jednoduchá, opak je pravdou. V obývacím pokoji totiž poměrně dost nábytku opravdu potřebujeme. Počítejte s námi: sedací souprava, případně pohovka či křesla, úložné a odkládací prostory a nezbytné květiny, dekorace či bytový textil. To vše bude mít v součtu dopad na výsledný dojem z vašeho obývacího pokoje. Zejména majitelé menších a atypických obývacích pokojů tak musejí vybírat a zařizovat obezřetně.

Častou chybou je nerespektování přirozené linie v případě, že máme přímo z obýváku vstup na balkon, terasu či přímo do zahrady. Přerušením této linie nevhodným umístěním velkého kusu nábytku se zbavujeme příjemného pocitu plynoucího z přirozeného propojení exteriéru a interiéru. Sledujeme také linii hlavních tras pohybu po obýváku a směrem k ostatním místnostem a ani tam neumisťujeme nábytek. Permanentní obcházení křesla cestou do kuchyně či přeskakování taburetu cestou na WC jen málokomu navodí atmosféru klidu a pohody. Velmi dobře vypadají závěsné typy nábytku, které umocňují dojem vzdušnosti celého obýváku tím, že zachovávají podlahu volnou, nemalým bonusem je i snadný úklid.

1 komentář u „Užijte si svůj obývací pokoj“

Napsat komentář