Jak využít prostor malé koupelny

Koupelna je místo, kde všichni trávíme určitý čas. Rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě vyžaduje kus času a také trpělivosti, protože taková paneláková koupelna, co si budeme povídat, je docela malá pro naše potřeby, ale i tak se to dá udělat ke spokojenosti všech.

Nyní si řekneme, jak ušetřit místo a možná i peníze. Do koupelny patří umyvadlo, do menší či hodně malé koupelny by vám mohlo stačit o velikosti padesáti centimetrů. Můžete zvolit i tzv. rohové. Jestliže je vaše koupelna opravdu velice malá, tak použijete umyvadla s malou hloubkou do zdi, například okolo dvaceti centimetrů s odchylkou pěti centimetrů, či ho umístěte do prostoru za dveřmi, ale mělo by být také rohové.

Prostor pod umyvadlem byste mohli využít pro nějakou skřín’ku, do které se vejde spoustu věcí. Ideální je taková, která má dvířka, které se dají zavřít. Závěsný typ skříňky je vhodný pro snadné umytí podlahy. Také se musíte rozhodnout, jestli koupenu spojíte i s WC. Pokud vám to nevychází prostorově či to takhle nechcete, řešením je umístit WC jako speciální rohový kombinační typ. Sprchový kout nebo vana, toť otázka. Samozřejmě, každý to má jinak. Pokud si vyberete sprchový kout, tak se doporučuje rozměr minimálně osmdesát centimetrů na osmdesát. Čtvrtkruhový typ zabere méně místa než čtvercový typ.

Vana je určená především pro relaxaci. Dnes je mnoho modelů, v módě jsou především
rohové, ale pokud je někdo vyznavačem klasické vany, tak není problém, i tady musíte ovšem volit rozměry podle toho, jak moc máte velikou koupelnu.

Napsat komentář