Domácí nástěnka

Nástěnka u vás doma vám může ušetřit mnoho starostí a problémů. Dokonce ji používají i vizuální designéři. Nástěnka mimo jiné slouží k tomu, abyste si například utřídili vaše povinnosti v domácnosti. Na nástěnku můžete také přilepit vzorky a obrázky, když chcete třeba udělat nějakou dekoraci nebo si vyzkoušet, jak sladit barvy nebo uspořádat nábytek a tak dále. V některých obchodech můžete koupit nebo pořídit vzorky zdarma. Někde to bývá tak, že za každých pět centimetrů nějakého vzoru nebo látky musíte zaplatit. No a pak si můžete, když už máte nakoupeno vše potřebné, začít lepit na nástěnku, to co potřebujete a chcete.

Takže si připravíte nůžky, lepidlo, připínáčky a lepící pásku. Kdo chce a je kreativní, může si udělat náčrt pokoje, který budete tzv. stavět na nástěnku. Podle tohoto podkladu se budete řídit. Jako podklad použijte bílý papír. Jestliže máte vzorový obrázek, přišpendlete nebo přilepte ho do rohu vaší nástěnky. K okraji si dejte i barevnou paletu, tam můžete hledat barvy pro váš nábytek.

Můžete ji i namalovat štětcem a akvarelovými barvami. Nejdřív se rozhodněte, co ve vaší konkrétní místnosti, bude určovat její styl. Může to být stůl, keramika, koberec a jiné věci. Obrázek vždy dávejte tak, abyste mohli přidávat další k tomu, obvykle v logickém pořadí.

Musíte si také určit materiály, kterými bude položená podlaha, dnes je sice v módě plovoucí podlaha, ale nic nezkazíte ani linem nebo klasickým dřevem. Doplňky jako třeba lampa, váza, misky, už zmíněná keramika a mnoho dalšího je čistě ve vaší kompetenci, vzhledem k tomu jaký jste typ. Barvy spojujte tak, aby ladily, a aby nebyli nějak extra divoké. Je známo, že červená rozčiluje a zelená zase uklidní.