Rohová kuchyňská linka: Jaké jsou její přednosti a kam se nejlépe hodí?

V případě, že hodláte v nejbližší době přistoupit k rekonstrukci kuchyně, případně si ji teprve budete zařizovat v nové domácnosti, bude třeba vyřešit, jaký zvolit tvar kuchyňské linky, aby dobře zapadl do celkové koncepce a rozlohy místnosti. Jednu z možností představuje rohová kuchyň.

Ideální do malých místností

Rohová kuchyňská linka se obecně těší poměrně značné popularitě, a to zejména v menších domácnostech. Tím, že nezabírá tolik prostoru jako kupříkladu linka ve tvaru písmene U s ostrůvkem uvnitř, dá se snadno namontovat i do malých panelových bytů, které dnes patří k nejpočetněji zastoupeným nemovitostem v Česku. Rohová kuchyň i v malé místnosti může nabídnout dostatek prostoru pro přípravu pokrmů, úklid nádobí a veškeré základní spotřebiče, jež se dnes běžně v kuchyních v domácnostech vyskytují. Důležité je, aby byla zachovaná patřičná ergonomie, tedy jednotlivé zóny linky na sebe musí dobře navazovat. Pak dochází k úspoře místa, není zapotřebí mít tak velkou pracovní desku, která je jednou z nejdůležitějších částí každé kuchyňské linky.

Nebojte se zvolit vyšší linku, získáte tím více úložného prostoru

V případě malé rohové kuchyňské linky platí, že je vhodné maximálně využít prostoru do výšky. Stále je ale samozřejmě dobré myslet na to, abyste i na nejvyšší bod dosáhli, aniž byste si museli vypomáhat židlí. Vše musí být dostupné a po ruce.

Pozor na slepá zákoutí

Pakliže se zpracovává návrh kuchyně, mělo by se myslet skutečně na každé místečko. I ona slepá část, jež spojuje obě strany, může sloužit třeba jako prostor pro dřez. Pod ním se pak dá do vnitřku linky umístit kupříkladu odpadkový koš. V malých místnostech je škoda, pokud rohová část zůstává bez využití.

Na koho se obrátit?

S návrhem a realizací (nejen) rohové kuchyně vám pomůže společnost Gabon, která se výrobou a montáží zabývá již dlouhá léta. Má tudíž bohaté zkušenosti. Je schopna vám vytvořit rohovou kuchyň přímo na míru tak, aby byl patřičný prostor v místnosti dokonale a beze zbytku využit.

Napsat komentář