Neotřelý dárek? Originální české sklo světového renomé!

Svatba, narozeniny, výročí, narození dítěte. To vše jsou významné události, které si zaslouží originální dárky. Ideální je například gravírované české sklo.

České sklo obecně má ve světě velmi dobrou pověst. A nejenom ve světě. Sklo z dílen špičkových českých umělců, designérů a sklářů si pochvalují i protinožci. Obzvláště český křišťál je ve světě pojmem. A svým způsobem i značkou.

Světově uznávané české sklo

Čeští skláři jsou mistry svého oboru v pravém slova smyslu. Pod jejich rukama vznikají skutečně umělecké artefakty. Neotřelé vázy i skleněné dekorace, jež snesou srovnání s uměleckými díly. Kde je seženete? Například v portfoliu společnosti Artcristal Bohemia s.r.o. Malé rodinné firmy z Velkého Oseku u Prahy, která se výrobou skla zabývá od roku 1992. V té době se ve sklářství rozhodla podnikat spousta firem. Do dnešního dne však přežila jen hrstka z nich. A Artcristal Bohemia je jednou z nich. Další důkaz kvality a originality jejích produktů snad ani není zapotřebí.

Originální skleněné dekorace

Vaší pozornosti by nemělo uniknout originální české hutní sklo, tedy ojedinělá kolekce hutního skla, v níž spolu s vázami najdete zajímavé sošky, košíky, těžítka a další dekorace, které prozáří váš domov i kancelář. Tyto originální artefakty navržené a vyrobené v Česku se však mohou stát i neotřelým dárkem. Tomu navíc můžete přidat punc originality technologií zvanou gravírování.

Sova z edice Aqua značky Artcristal.

Rytí versus gravírování

Gravírování do skla v podstatě nahrazuje rytí. Zatímco při rytí se nápisy či jiné ornamenty do skla zvýrazňují různými kovy (zlatem, stříbrem, cínem, mědí), při gravírování dochází pouze k „odebírání“ materiálu. Touto technologií je každopádně možné vytvořit v podstatě jakýkoliv nápis, logo či jakýkoliv jiný text dle zadání zadavatele. Gravírované sklo je proto ideální například pro sportovní trofeje. Obzvláštněná jím však může být i skleněná váza či jiná skleněná dekorace.

Originální skleněný dárek

Specifikujte svůj požadavek a zkušení skláři jej zhmotní! Text je každopádně možné aplikovat bud na dno, či na jakoukoliv plochou část skleněného artefaktu. A na kolik vás to vyjde? Teď se podržte, vytvoření nápisu na skleněném výrobku vás vyjde na pouhých 80 korun. Ještě váháte?

Napsat komentář