Pojištění majetku a odpovědnosti lze získat jako jeden produkt

Graffiti na fasádě, nabouraný plot od nezodpovědného řidiče, vytopený sklep, ztracené klíče. Tohle všechno jsou nepříjemné situace, které se čas od času stávají. Kdo si však platí majetkové pojištění, ten se jich nemusí bát. Pojišťovna v těchto a mnohých dalších případech podá pomocnou ruku.

Pojištění majetku je téma, které by mělo zajímat doopravdy každého. Každý z nás něco vlastní a tou nejdražší věcí, již jsme si v životě koupili, zpravidla bývá nemovitost. Pojistit se dá jak dům či byt, v němž žijete, tak i kancelářská budova. Veškerý dražší majetek je vhodné zajistit si proti nenadálým situacím.

Pozor na rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti

Až si budete vybírat pojištění pro váš domov, dejte si pozor, na jaký pojistný produkt se díváte. Setkáte se totiž s pojmy pojištění nemovitosti a také pojištění domácnosti. Zatímco pod tím prvním rozumíme pojištění vnější schránky (kryje například případ, kdy se vám působením vichřice uvolní tašky ze střechy), tím druhým chráníte vybavení domácnosti (případ, kdy vám zloděj odcizí drahou televizi). Zřejmě chápete, že potřebujete obě dvě a mnohdy se dají zařídit najednou.

Pojistěte si majetek i odpovědnost

Pojišťovny obvykle vědí, o jaké produkty mají klienty největší zájem, a tak je mnohdy nabízí ve společných výhodných balíčcích. Například ERGO pojišťovna nabízí pojištění majetku a odpovědnosti dohromady. Občanskou odpovědnost máte pojištěnou s celosvětovou platností, dá se připojistit ještě odpovědnost za zvíře. V majetkovém pojištění je v základu zahrnutá spousta pojistných událostí, avšak vždy je dobré si je podrobně přečíst, abyste věděli, zda si něco nemusíte připojistit. Speciální pojištění vyžadují například bazény a vířivky. Připlatit si můžete i za zajištění náhradního bydlení až na 12 měsíců od škody. Více informací vám nabídne ERGO pojišťovna přímo na svých webových stránkách.

Napsat komentář