Aby práce z domova byla radostí. Pomůže i správně zvolený kancelářský nábytek!

Pracujete z domova? Ať již z důvodu karantény, nebo zkrátka máte takové povolání, které vám práci z domova umožňuje? A vyhovuje vám tento režim?

Práce z domova má svá pravidla. V první řadě si musíte nastavit přísný režim. V každý den začínejte a končete ve stejnou dobu. Během práce se neznervózňujte a nedovolte ničemu ani nikomu, aby odváděl vaši pozornost, ať již se jedná o členy s domácnosti, nebo neumyté nádobí ve dřezu.

Nepracujte v pyžamu!

Také zapomeňte, že k počítači (či k jinému pracovnímu nástroji) usednete v pyžamu. I k tomu totiž práce z domova svádí. Normálně se oblékněte. Nemusíte sice být přímo ze žurnálu, ale převléci z nočního úboru byste se měli.

Vytvořte si pracovní prostředí

Dalším krokem nezbytným k tomu, aby práce z domova měla přinejmenším stejné výsledky jako práce pod přímým dohledem šéfa, je vytvoření adekvátního pracovního prostředí. Ideální je samozřejmě pracovna. Pokud vám to vaše prostorové možnosti jen trochu umožňují, vynahraďte si jednu místnost právě na pracovnu.

Dodržujte pracovní dobu

Do ní se ve své pracovní době, kterou se snažte, jak jsme již zmínili, maximálně dodržovat, na začátku vaší pracovní doby zavřete a pracujte. Pokud jsou doma ostatní členové vaší rodiny včetně dětí, poproste je (či jim přímo nařiďte), ať vás neruší.

Na kancelářské židli nešetřete

Ještě před tím si svou pracovnu zařiďte. V každé kanceláři a pracovně má své místo kancelářský nábytek, tedy dostatečně prostorný kancelářský stůl a kvalitní ergonomická, popřípadě i výškově nastavitelná kancelářská židle. S opěrkou hlavy a područkami. Na kancelářské židli nešetřete. Obecně se dá říci, že čím více hodin denně na ní sedíte, tím kvalitnější by měla být.

Praktická kancelářská skříň

Za úvahu však stojí i kancelářská skříň. Je totiž prokázáno, že výkonnost za pracovním stolem přímo ovlivňuje pořádek, který vládne (či nevládne) na vašem pracovním stole. Ten mějte pokud možno uspořádaný. Vše, co momentálně nepotřebujete, schovejte právě do skříně.

Zkrátka udělejte všechno proto, aby práce z domova, a to se vracíme k titulku tohoto článku, byla radostí. Uvidíte, jak vaše produktivita půjde nahoru. 

Napsat komentář