Rekonstrukce bytového jádra

Většina z nás touží po krásném, útulném a moderním bydlení. Proto své stávající byty a domy rekonstruujeme a přetváříme si je dle našich představ. Ti z vás, co bydlí v pronajatém bytě moc možností, co se týče rekonstrukce nemáte. Byt není vašim majetkem, a proto se vám ani nevyplatí do něj investovat. Jestliže bydlíte ve svém, můžete se do rekonstrukce směle pustit. Pokud vám to vaše finanční situace umožňuje, můžete dát svému bydlení zcela nový rozměr. Dnes se dá vylepšit téměř cokoli, lze úplně změnit dispozice bytu, zvětšit dané místnosti probouráním příček apod.

Pryč s umakartovým jádrem

Pro mnohé panelákové byty se stalo doslova strašákem umakartové jádro, které se před několika lety tolik využívalo. Ve většině českých bytů jsme je mohli spatřit a stále se v mnoha bytech nachází. Toto řešení však není zcela ideální. Umakartová jádra dnešním standardům na bydlení nevyhovují. Za prvé jsou zdrojem plísní a můžou tak ohrozit vaše zdraví a za druhé nepůsobí ani na pohled zrovna esteticky. Jak po stavební, zdravotní, tak moderní stránce byste měli umakartové jádro, pokud jej ještě ve svém bytě máte, zrekonstruovat a zvolit zděné bytové jádro. Vaše bydlení se zkvalitní a bude působit mnohem moderněji.

Rekonstrukce bytového jádra svépomocí či nikoli?

Rekonstrukce bytového jádra sice nepředstavuje svým rozsahem rekonstrukci celého bytu, avšak i s bytovým jádrem je poměrně dost práce a jedná se o náročné činnosti. Jestliže tedy plánujeme, že se jednou provždy zbavíte umakartového jádro, měli byste si promyslet, zda je natolik šikovní, že celou rekonstrukci zvládnete sami. Pokud o tom uvažujete, raději upusťte od svých plánů a svěřte rekonstrukci odborníkům. Výsledný efekt bude stát za to a vy si ušetříte nervy i čas. Protože pakliže vy samotní tyto činnosti neovládáte, často si nebudete vědět rady, jak si poradit s tamtím, jak provést to či ono. Odborná firma zvládne rekonstrukci bytového jádra levou zadní, zvláště pak, pokud patří mezi jejich hlavní činnosti. Jednou z takových je firma Josef Nedělník, jež se zabývá rekonstrukcemi domů a bytů.

Jak koupelnu zvětšit?

Před zahájením akce je dobré si celou rekonstrukci naplánovat. Koupelna a WC dnes mohou plnit řadu funkcí. Neslouží jen pro osobní hygienu, ale mohou nabídnout prostor pro relaxaci a další činnosti, např. praní prádla apod. Koupelna a toaleta jsou v panelákových bytech poměrně malé. Avšak i z malého prostoru lze vytvořit místnost pro očistu i odpočinek. Když se odstraní původní bytové jádro, lze jej zvětšit spojením koupelny a WC či rozšířením o část chodby, předsíně atd. Proto je dobré zpracovat 3D návrh. Firma Josef Nedělník vám 3D návrh ráda zhotoví.

Co rekonstrukce bytového jádra obnáší?

Jak už bylo řečeno, je na místě mít předem zhotovený návrh. Plánovanou přestavbu firma Josef Nedělník dále statisticky posoudí. Samotná výměna umakartového jádra pak začíná jeho vybouráním. S tím souvisí i likvidace odpadu a jeho odvoz. Poté se vyřežou otvory do panelů a vyzdí se nové stěny. Je potřeba upravit a hydro-izolovat podlahy a stěny. Následují rozvody vodoinstalace, odpadů a elektroinstalace. Dalším krokem jsou nové omítky a stropy. Taktéž je možné nainstalovat vzduchotechniku. Nesmíme zapomenout na osvětlení a případné sádrokartony. Rekonstrukce finišuje položením obkladů a dlažby a montáží zařizovacích předmětů zahrnující sanitu a koupelnový nábytek.

Jaké služby poskytuje firma Josef Nedělník při rekonstrukci?

Kromě výše jmenovaných činností, které může rekonstrukce bytového jádra zahrnovat, provede firma Josef Nedělník předem kalkulaci samotné rekonstrukce. Vy můžete sdělit vaše finanční představy a spolu najdete jistě optimální řešení. Firma Josef Nedělník se postará o rekonstrukci vašeho bytového jádro od A až po Z. Vy pak přijdete do zcela nového a moderního bytu.

Napsat komentář