Netradiční směr v bytovém designu

Ti, kteří se zajímají o bytový design, si možná všimli, že se objevuje nový hit – bytové doplňky z vlny.

Ano, tento tradiční kvalitní materiál si po pletených svetrech našel své místo i v oblasti bytového návrhářství. Možná si z dob svého dětství pamatujete různé praktické koberečky vyrobené právě z vlny. Vězte ale, že trendy jsou nyní už o míle dál. Patříte-li k příznivcům tradičních materiálu využitých v nových neotřelých formách, překvapí vás vlněné výrobky v podobě prostírání a doplňků k vytvoření originální jídelní tabule.

Prakticky založené jedince osloví možná obaly, jimiž můžete odít svůj oblíbený hrneček či skleničku. A potah na židli či ozdobný polštářek udělá s atmosférou vašeho pokoje přímo zázraky. Pro fajnšmekry lze v nabídce designérů nalézt i opletené odpadkové koše spolu s originálními podsedáky a taburety.

Výrobky jsou převážně ze střižní vlny, která je ceněna pro své skvělé užitné vlastnosti. Kromě všem známé skutečnosti, že vlna báječně hřeje, je zde i méně známý fakt – vlna je díky své struktuře v podstatě samočisticí a neutralizující případné nelibé zápachy. Zejména pro různé deky, přikrývky a polštáře je vděčným materiálem vlna z lamy alpaka, milovníkům luxusu jsou určeny výrobky z kašmíru. Ten už přestal být výsadou velejemných šálů a nadčasových oděvů, ale čím dál tím více si razí cestu i mezi materiály určenými pro bytové doplňky. Sympaticky působí i výrobky z mohéru, který neplstnatí a krásně drží teplo.

Napsat komentář