Materiály matrací a jejich výhody

Matrace je jedna z nejpodstatnějších částí pro u naší postele. Spolehlivým výběrem můžeme svému tělu dost pomoci a zkvalitnit svůj spánek. Matrace se vyrábějí z různých materiálů a každý z nich má jinou působnost na naše tělo. Je prospěšné mít přehled a ujasnit si, jaký konkrétní typ vám nejlépe vyhovuje.

  • Matrace ze studené pěny – ty vynikají docela dlouhou životností a mají elastickou schopnost. Také jsou tvarově stálé. Tato matrace má velké póry, díky nichž dobře odvádí teplo a je provzdušitelná. Existuje více tuhostí pěn, díky nichž lze tělo a páteř dobře podpírat. Taková matrace je vhodná, když je kombinována s línou pěnou.
  • Bio pěna – zdravotné matrace z bio pěny je vyrobena pomocí nejmodernějších technologií na principu přírodních produktů. U bio pěny se suroviny, které se původně vyráběly z ropy, nahrazují surovinami z přírodních olejů. V naší ložnici je díky tomu více přírody. Má to i pozitivní dopad na ekologii. Díky přírodním olejům jsou matrace více pružné a elastické a tvarově stálé. Navíc mají skvělé ortopedické vlastnosti.
  • Viskoelastická pěna – je spolehlivý typ pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Tato struktura upravuje tvrdost podle teploty. Tím pádem se při kontaktu s tělem pružně přizpůsobuje anatomii těla. Pro naše tělo je to velmi praktické, neboť nám pomáhá zlepšit spánek, krevní oběh a může zmírnit bolest zad. Matrace zabraňuje proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo do správné polohy a díky tomu se člověk méně otáčí a lépe spí.
  • Tempur – materiál, který je viskoelastický a má otevřenou buněčnou strukturu. Tempur reaguje na teplotu a snaží se zmírnit tlak. Tyto matrace vstřebávají pohyb a váhu člověka a rozkládají je po celém povrchu. Díky tomu se eliminují tlakové body a člověk se tak méně převaluje a obrací.
  • Latex – tyto matrace jsou ze směsi přírodního a umělého latexu a jsou hlavně hodně měkké a pružné.
  • Gelové matrace – díky gelovým segmentům vytvářejí akupresurní body, což nám pomáhá uvolnit svalstvo během spánku.

Napsat komentář