Podlahy v interiéru

Čas od času nás napadne, že přeci jen by nebylo nejhorší, kdybychom změnili interiér našeho bydlení i z hlediska podlahy. Ta se dnes již nedělá klasickým stylem, kdy se dávají na zem parkety. Ty již pomaličku vycházejí z mody. Podlahářské práce jsou dnes již velmi specializovanou činností, takže je nejlepší, když se rozhodnete pro kontaktování nějaké specializované firmy, jejíž podlaháři vám pokládku podlah dokážou zajistit. Takovéto podlahy vám pak vydrží mnohonásobně déle, než by tomu bylo při neodborné práci.

Podlahy všech druhů

Na výběr máte z mnoha variant, které samozřejmě mají různé výhody. Nejvíce využívané jsou dřevěné podlahy a laminátové podlahy. Oba materiály se dále pokládají lepením anebo nechávají volně “plavat” na tenké izolační podložce jako oblíbené plovoucí podlahy. U dřevěné podlahy získáváme výhodu možnosti pozdější obnovy podlahy, tedy provedení renovace podlahy – přebroušení horní vrstvy podlahy brusným strojem. Po opětovném nalakování tak životnost podlahy prodloužíme i o několikanásobek životnosti laminátové podlahy.

Pokud smýšlíte spíše moderněji, není problém si nechat vytvořit zcela novou podlahu, která vám bude sloužit dlouhá léta. Rozhodně byste však ale měli předem kontaktovat zkušené podlaháře, kteří vám již dokážou poradit, co je ideální formou. Ne vždy je plovoucí podlaha nejlepším řešením – například v historických interiérech se budou přirozeněji vyjímat dřevěné parkety.

S podlahou vám pomohou podlaháři

Podlaha je velice důležitou součásti vašeho bydlení. Musíme si totiž uvědomit, že po ní neustále chodíme, takže je velmi namáhaná. Snad i z toho důvodu by měly být podlahy velmi důkladně vybírány. Zvláště pak dbejte na rady, které vám podlaháři dají. Jsou to přeci jen odborníci na slovo vzatí.

Napsat komentář