Montáž sádrokartonu a malování

Z pohledu montáže není sádrokarton nikterak složitým materiálem, nicméně i tak je třeba říct, že by tuto montáž měli vykonávat speciálně proškolení lidé, kteří mají s tímto typem materiálu bohaté zkušenosti – sádrokartonáři ! Pokusme se popsat montáž sádrokartonu v různých podobách. Sádrokarton lze jako takový použít v podstatě na jakékoli účely!

Sádrokartonové příčky a konstrukce

Základem jsou pochopitelně sádrokartonové příčky anebo sádrokartonové konstrukce! Na úvod před samotnou montáží je třeba vodováhou proměřit přesně, do jaké míry jsou kolmé stěny. Na základě těchto údajů se totiž montáž sádrokartonu bude později realizovat! Rozměřit se také musí poloha dveří a umístění samotných budoucích příček a taktéž možnost realizace podhledů. Právě sádrokartonové podhledy jsou v posledních letech velmi žádaným artiklem! Konstrukci konkrétní sádrokartonové příčky musí tvořit nějaký rošt. Většinou se jedná o nosný rošt montovaný z tenkostěnných profilů. Jde o takzvané U profily, které se takto nazývají podle svého tvaru, který nápadně připomíná právě písmeno U.

Zvukotěsné sádrokartony

Pokud chtějí majitelé nemovitostí se sádrokartonem dosáhnout absolutní zvukové izolace, tak na tento U profil umístí také těsnící pásku, která se následně pevně ukotví k podlaze. Ke každé sádrokartonové konstrukci by měl být přesný návod na montáž, takže se i při nezkušenosti dá tento materiál tvarovat dle potřeb a poměrně jednoduše umístit! Zapomenout nelze ani na vyřezávání různých otvorů pro zásuvky anebo spotřebiče !

Nátěry sádrokartonu zvládne i malíř pokojů

Sádrokarton bez problémů jinak potom může natřít zkušený malíř anebo si objednat některé natěračství. Rozhodně je z pohledu nátěru jednodušší, než jsou nátěry fasád anebo nátěry střech! Rozhodnutí nad tím, co pro vás bude příjemnější, je samozřejmě vždy na vás. Odborníci vám nátěry zvládnou udělat bez větších problémů samozřejmě také.

Napsat komentář