Chalupa stvořená podle nás

Na chalupu jezdí ohromné množství Čechů ze všech koutů naší republiky. Za minulého režimu se dokonce chalupářství stalo jakýmsi sportem, který byl populární mezi všemi. Chalupa je ve skutečnosti jistým druhem úniku z města do přírody, což má za následek, že se najednou všichni cítí o mnoho lépe. Zcela určitě na vás čeká na chalupě mnoho práce, ale i přes tento problém se na ni všichni těší.

Chalupa stvořená podle nás

Chalupu si můžeme vytvořit a zařídit podle sebe. Může tam být všechno, prakticky nábytek podle vašeho gusta, ale na druhou stranu musíme zachovávat určitou formu, která je na chalupě nastavena. Určitě není příliš dobré, když nebudete zachovávat trend, který jste nastolili hned na začátku. Dřevěný nábytek je super, na chalupu se dokonce hodí i ratanový nábytek. To je ale plně v kompetenci majitele chalupy, který si určuje, co všechno v í bude chtít mít.

Sádrokarton na chalupu nepatří

Stejně tak je potřeba opatrně nakládat s našimi plány na přestavby interiéru. Dokonale hladké sádrokartonové příčky budou v sousedství dřevěných stěn nabílených vápnem vypadat velmi nepřesvědčivě. Když už se rozhodneme využít sádrokarton pro rozdělení místností na menší, budeme se alespoň snažit zachovat ráz vápnem nahrubo ohozených stěn. Zkušení malíři by to měli zvládnout. Nejedná se sice o standardní malířské práce, ale malíř pokojů si už jistě poradí.

Pozor ať chalupu neznehodnotí instalatérské práce

Současná chalupa se již málokdy obejde bez instalací vodovodů, kanalizace a vytápění. Moderní instalace vody, rozvody vytápění a často i plynu dodají staré chalupě komfort, na který jsme zvyklí z domu. Jen je potřeba dohlédnout na to, aby instalatér svoji práci udělal dostatečně citlivě, tj. aby rozvody topení , otopná tělesa, rozvody vody a kanalizace, případně plynový kotel nebo ohřívače vody zcela nezměnily ráz staré usedlosti.

Co nesmí na chalupě chybět?

Tradičně se chalupy zařizují zcela odlišně od klasických bytů. Některý druh nábytku zde nesmí chybět. Asi jen těžko bychom se dobře vyspali bez postele. Stejný účel však splní i sedací soupravy, které ještě k tomu mohou být pro návštěvu velice žádané. Sedačky jsou totiž ve většině případů pohodlné. Nesmíme zapomenout na tradiční dřevěné podlahy z masívu. Moderní plovoucí podlahy by v historické chalupě nepůsobily právě nejlépe.

Zařizujeme si chalupu

Velice podstatným kritériem při zařizování chalupy je ta skutečnost, zda máte na všechny své plány dostatek místa. Ono je vždy pěkné, když si zařídíte chalupu tak, že jsou všude pěkné skříně, někde i komody. Neoplýváte-li však velkými prostory, tak byste se měli vždy předem zamyslet.

Místo pro odpočinek

Chalupa by měla být především radostí. Smysl vašeho odpočinku. Dostanete se do přírody, klidně si sednete na zahradní nábytek, který vás nechá odpočinout. Sice poté přijde nějaká ta práce na zvelebování chalupy, ale kvůli tomu jste přeci přijeli.

Napsat komentář