Paměťovou pěnu oceníte nejen jako výplň matrace, ale i sedací soupravy

Jestliže hledáte kvalitní pohovku, na které se vám bude dobře sedět a navíc bude pevnou oporou také pro vaši páteř, vsaďte na paměťovou pěnu. Tento typ výplně se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne vám optimální oporu a pohodlí. Je také dobrou volbou pro osoby s problémy se zády. Při výběru kvalitní sedačky se vyplatí její tuhost vyzkoušet přímo v showroomu. Mějte však na paměti, že některé vystavené sedačky mohou být již prosezené neustálým zkoušením – a tedy budou i měkčí než ty, které si skutečně odnesete domů. Pokud tedy hledáte konkrétní stupeň tvrdosti, je nejlepší zajít do prodejny a vybranou sedačku si osobně vyzkoušet.

Volte raději tvrdší

Při konečném rozhodování o tom, jakou sedací soupravu si pořídit, mějte vždy na paměti své zdraví a vyberte si nejtvrdší dostupnou sedačku. Pokud hledáte pohodlnou, a zároveň podpůrnou pohovku, je paměťová pěna skvělou volbou. Tento typ výplně se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne mu pohodlí i oporu. Tento typ výplně je pevný, což může pomoci předcházet bolestem zad a kloubů. Mezi nejdražší sedačky patří ty vyplněné paměťovou pěnou nebo sendvičovou výplní, která se ještě lépe přizpůsobí vašemu tělu, ale zároveň mu poskytne oporu a nepropadne se jako molitan či textilní výplň. Paměťová pěna se často používá také jako výplň matrací, které jsou velmi pohodlné, ale zároveň odolné.

PUR pěna

Jestliže byste si rádi dopřáli sedací soupravu nebo křeslo z paměťové pěny, ale vaše finanční možnosti vám to nedovolují, není potřeba hned sahat po molitanu. Existuje ještě další varianta, kterou je PUR pěna. Ta je ve srovnání s paměťovou pěnou levnější, ale pořád je lepší než molitan. Je vyrobena z polyuretanu, díky čemuž je odolnější a poskytne lepší podporu zádům. Výplň z PUR pěny je také tvrdší než molitan. Záleží ale na stupni tvrdosti, který zvolíte. I v tomto případě platí, že nejlepší je vyzkoušet si rovnou sedačku, kterou kupujete a její tvrdost přizpůsobit svému zdravotnímu stavu

Při koupi pohovky nespěchejte

Nezapomeňte, že výběr nové pohovky je velkou investicí. Pohovka bude jedním z nejpoužívanějších kusů nábytku ve vaší domácnosti, proto si při rozhodování dejte na čas. Zvažte, jak často ji budete používat, kdo ji bude používat a jakou atmosféru chcete ve svém domově vytvořit. Pro zpříjemnění používání pohovky si k ní pořiďte také polštáře a měkkou a pohodlnou deku, která vás v létě pohladí a v zimě zahřeje. To oceníte nejen v době zdražujících se energií.

Napsat komentář