Pořiďte si na zahradu dětské nebo workout hřiště

Zahrada by měla být místem, kde ráda tráví čas celá rodina. Jak tam vylákat děti? Musíte jim na zahradě nabídnout nějakou lákavou zábavu. Samozřejmě je vhodné zvolit ji s ohledem na věk dětí.

Dostat dnešní děti ven není tak jednoduché. Doma totiž mají spoustu lákadel, jako jsou počítač, televize, tablet nebo mobilní telefon. Tyto hračky jim nemusíte striktně zakazovat, ostatně v 21. století je dokonce žádoucí, aby uměly pracovat s moderními technologiemi. Zároveň je ale důležité, aby trávily čas pohybem na čerstvém vzduchu. Co s tím jako rodiče můžete udělat?

Nejmenším na zahradu pořiďte dětské hřiště

Je-li vaše zahrada dostatečně prostorná, opravdu se nebojte vybudovat celé hřiště. Pokud máte spíše menší prostor, můžete se zaměřit jenom na dětská pískoviště, dětské domečky či skluzavky. Oblíbené jsou také houpačky. Tyto prvky se navíc dají spojovat, takže na začátku pořídíte třeba domeček se skluzavkou, a když si v něm vaše děti budou rády hrát, postupně sestavu doplníte o další prvky.

Větší děti potěší třeba workoutové hřiště

Prvky hřiště můžete obměňovat i s tím, jak děti rostou. Ty nejmenší budou unešené z pískoviště, děti středního věku ocení domeček, kam se mohou zavřít a vytvářet si v něm svůj vlastní svět. Dospívající děti budou rády za workout hřiště nebo trampolínu. Ostatně tyhle prvky využijete i vy jako rodiče. Pohyb na čersvém vzduchu je zdravý v každém věku.

Kde tyhle prvky pořídit?

Víte, kde se kupují dětská hřiště pro obce? Tam můžete nakoupit i vy. Podívejte se například na workout hřiště na Skluzavky.cz. Mají celé cvičicí fitness sestavy, ale i fitness stroje. Co se týče dětských hřišť, sortiment je obrovský. Nakupují u nich jak města a obce, tak právě nadšení rodiče.

Mimochodem, mají i pár prvků vhodných do bytu, třeba houpačky do interiéru. Děti budou nadšené!

Napsat komentář