Interiéry obývacích pokojů

Obývací pokoj, co se týče interiéru, představuje jistý oříšek. Protože se v něm setkává celá rodina, je třeba jeho vybavení přizpůsobit potřebám všech členů rodiny. A to není jednoduché. Ložnice odpovídá představám rodičů, dětské pokoje lze zcela přizpůsobit dětem. Ale co s obývákem? Navíc musí být tento pokoj i reprezentativní, neboť kam jinam uvést návštěvu, než sem. Pokud jste sehnali krásné domy na prodej, jistě to nebude problém, aby váš obývací pokoj byl dostatečně velký, ale ten, kdo vlastní menší byty již musí řešit každý nevyužitý prostor.

Prostorný obývací pokoj

V dnešním obývacím pokoji by měl být dostatek prostoru i světla. Ty tam jsou doby, kdy byl tento pokoj zastavěn obrovskou obývací stěnou plnou rodinného skla a dalších cenných věcí. A k tomu nesměl chybět bytelný stůl, starobylá křesla a masivní sedací souprava, kterou muselo do bytu dostat několik stěhováků. Dnešní nábytek musí být skladný, funkční a lehký, aby se s ním dalo snadno manipulovat. Proč zastavět celou stěnu skříňkami se serepetičkami, které nebude nikdo potřebovat? To platí i o dalším nábytku Dnešní stoly jsou malé, lehké a navíc je lze v případě potřeby snadno rozložit tak, aby uhostily více lidí. Totéž platí i pro židle a křesla. I sedací soupravy nemusí být nijak obrovské.  A pokud přece jen toužíte po sedačce, která poskytne místo k sezení většímu počtu lidí, pak jsou ideálním řešením rohové sedací soupravy.

Obývací pokoje nemusí být zcela zaplněné

Při zařizování kteréhokoli pokoje mějte na paměti, že méně znamená více. Není nutné mít doma úplně všechno a zastavit každý kousek volného prostoru. Ponechte prostor sobě, svým známým i dětem k tomu se vyřádit.  Zvláště pak pro malé děti se hodí do obývacího pokoje koberce, na kterých si mohou hrát podle své libosti.  Nemáte-li rádi vysávání, pořiďte si robotický vysavač, který udělá nepříjemnou práci za vás.  V zásadě se nemusí jednat pouze o dětské koberce, které by se asi jen těžko vtěsnaly do pokoje, kde tráví volný čas celá rodina. Co vy víte, kdy se vám bude chtít třeba tančit nebo jinak „blbnout“. A přitom to nemusí jít nijak na úkor elegance tohoto prostoru. Určitě se najde dost místa pro pěknou knihovnu plnou knížek, stejně jako pro skříňku pod televizi nebo místo k sezení.  Prostě udělejte to tak, aby vaše rodina mohla říct: náš interiér je opravdu náš a všichni se v něm budou cítit příjemně. Takové kusové koberce třeba dodají obývacímu pokoji netradiční vzezření na velice dlouhou dobu.

Napsat komentář