Ložnice, místo nejen pro spaní

Jednou z mnoha místností interiéru pro byt či dům je i ložnice. Prostor, kde nacházíme odpočinutí po náročném dni nejen v práci. Ložnice by měla být prostorná, příliš nezastavěná nábytkem. Její dominantou bude bezpochyby postel. Dostatečně vysoká i prostorná, s kvalitní matrací, která umožňuje regeneraci zmoženého těla i ducha. Ložnice, to znamená i čerstvý vzduch, dostatek světla, jehož pronikání dovnitř je však možno během chvilky zamezit. Aby naše ložnice pěkně vypadala a my se v ní cítili opravdu pohodlně, nic nám nebrání v tom, abychom si do ní pořídili koberce, po kterých bude chození jedna báseň. Rozhodně není nutností nakupovat nějaké šíleně drahé, v poklidu postačí levné koberce, které splní naprosto stejný efekt.

Ložnice nemusí sloužit jen pro spánek

Bohužel jen málokdo má tolik prostoru k bydlení, aby si mohl dovolit mít jeden pokoj určený zcela pro spaní. Ale ani pokud má být vaše ložnice zároveň pracovnou i místností k oddechu, nemusíte si dělat starosti. S trochou kreativity může být vaše ložnice vším, co si budete přát a potřebovat. Stačí jen všechno vhodně uspořádat.

Ke spánku jsou nejlepší postele

Mnozí vedeni snahou ušetřit místo si nepořizují klasické postele, ale rozkládací gauč nebo křesla. Třeba rozkládací sedací soupravy vypadají vkusně a elegantně, většinou jsou však naprosto nevhodné ke spaní. Důvod je jasný. Nemůžete do nich pořídit matraci zajišťující kvalitní a zdravý spánek. Mnohem lepším řešením i co do vzhledu je sklápěcí postel. Ve dne vypadají jako obyčejné skříně a v noci se pak promění v pohodlné lože.

Nábytek do ložnice

Pokud potřebujete ve své ložnice zároveň i pracovat, i to není žádný problém. S vhodným nábytkem si můžete v některém z rohů vytvořit malou, ale funkční pracovničku, kterou vám mohou ostatní jen závidět. Chce to jen správně vybrat. Řešením pro malé prostory jsou psací stoly. Samozřejmostí je pěkná otočná židle, která zajistí pohodlí při práci a zároveň i příjemné posezení pro případ, že si budete chtít během práce udělat i chvilku oddechu.

Ložnice se spoustou světel

Samozřejmostí moderního bydlení je i pěkné a účelné osvětlení, neboť váš nový byt si zaslouží být příjemný místem, kam se budete rádi vracet. Ať už zvolíte bodová světla nebo nějaká extravagantní stínidla, mějte na paměti, že i osvětlení musí tvořit s ostatním vybavením celek. Inspiraci lze opět najít na internetu. V ložnici se hodí spíše tlumené světlo, dále nezbytné lampičky ke čtení, a pokud máte v této místnosti i šatní skříně, pak neváhejte a pořiďte si osvětlení i do nich.

Napsat komentář