Bytové doplňky

Náš interiér se stává opravdu naším teprve s doplňky, které do něj umístíme, jelikož jedině tímto způsobem zhodnotíme své reality natolik, že se v nich budeme cítit skutečně doma. Ty totiž vdechnou tomuto prostoru našeho ducha. Ano, i vybavení bytu vypovídá mnohé o nás samých. Nábytek, jako stoly, židle, křesla aj., má doma každý a ať se nám to líbí neb ne, více méně podobný. Avšak obrazy, nástěnné dekorace, květiny a jiné podobné maličkosti jsou různé podle toho, komu říká domácnost pane.

Malby a náš interiér

Malby a obrazy jsou staré jako lidstvo samo. Vyplývají z potřeby člověka po kráse. Své první projevy našla už v pravěku. Již pravěcí lovci zdobili své jeskyně malbami s výjevy s každodenního života i snovými představami. Ani dnes by malby a obrazy neměly v žádném bytě chybět. Nemusí to stát ani tolik peněz, jak by se mohlo zdát. Pozor si však dejte na kýč. Je velice těžké stanovit hranici mezi kýčem a uměním. V zásadě však platí, že kýč je podbízivý a všeobecně líbivý. Takže pokud na vás bude působit něco tímhle dojmem, máte jasno. Proč si ale domů nepořídit něco skutečně pěkného. Na druhou stranu i koberce mohou mnohdy vypadat kýčovitě, ale mnohdy je opak pravdou.

Fotografie jako součásti interiéru

Obrazy dnes mohou být nahrazeny uměleckými fotografiemi. Ty jsou opravdu velmi originální a dokáží prozářit každý interiér. Vždy je dobré vsadit na umělce se zavedeným jménem. Avšak pokud v sobě skrýváte umělecké vlohy, nebojte se a s chutí se pusťte do něčeho sami.

Květiny nesmí chybět v žádné domácnosti

I pokud nejste přílišnými milovníky květin, rozhodně byste měli zvážit pořízení alespoň několika květináčů s různými rostlinami – ať již sháníte pronájmy bytů bez realitky nebo zvažujete nákup novostavby, vždy je dobré novou domácnost nějakým způsobem oživit. V kombinaci s vhodnými květináči, ozdobnými kamínky, vlastními květy a podobně dokáží nebývale oživit vnitřek každého domu. Pokud se o květiny neumíte příliš starat, nechte si poradit a pořiďte si nějaké nenáročné druhy. Může to být třeba kaktus.

Napsat komentář