Vstupní haly, předsíně

Jak již samotný název napovídá, vstupní haly jsou na počátku našeho domu nebo bytu. Každé ráno nás vyprovázejí a stejně tak večer nás příjemně vítají opět zpět. Jak toto uvítání bude vřelé, si musíte ujasnit sami, neboť na tvorbě své předsíně se hlavně podílíte vy. Co by tedy v klasické předsíni nemělo chybět, abychom do ní mohli pozvat bez větších problémů návštěvu?

Předsíň je základem kazdého bytu

Možná si to velice často ani neuvědomujeme, ale předsíň je ve skutečnosti nejvíce vytíženou částí našeho domu, neboť přes ní se dostáváme ven nebo naopak skrze ní přicházíme dovnitř.  Proto bychom neměli opomenout pořídit do této místnosti i koberce, které by mohly plnit funkci uvítacího prostoru. Zcela ideální je však rohožka, která se bude hodit nejvíce. Volme proto takový povrh, který bude odolný proti všem povětrnostním podmínkám, které nás venku mohou potkat. Určitě se nám tato prozíravost vyplatí. Nepořizujte si však nic šíleně nákladného, levné koberce v klidu postačí.

Dominanty předsíně

Ústřední dominantou každé předsíně bývají samozřejmě skříně, kde se ukládají šaty. Často mohou být dokonce i vestavěné, ale nemusíte mít přímo skříně na míru, abyste se cítili ve své předsíni jako doma. Na skříni bývají velice často i zrcadla, takže se můžete ještě před odchodem podívat, zda je všechno v pořádku. Určitě by nebylo příjemné, kdybyste byli upozorňováni okolím na to, že jste neupraveni.

Botníky musí být vzdušné

Důležitou součástí každé předsíně jsou i botníky, kde se ukládají boty. Součástí botníků jsou i dvířka, která potřebují ke svému otevření určitý prostor. Nezapomeňte, že by každý botník měl mít odvětrávání. Jedině tak se totiž může stát, že se k nim dostane vzduch a ony bude vždy svěže vonět.

Nezapomeňte na věšáky

Nezapomenutelnou součástí každé předsíně jsou i věšáky, kam se věší svršky, které potřebujete buď osušit, nebo je pouze odložit. Věšáky mohou být součástí nějaké skříně, ale mohou být také samostatně. Všechno záleží hlavně na tom, co všechno od takové skříně očekáváte. Všechny věšáky na oblečení mají jedinou zásadní funkci. Ulevit vám od oblečení.

Napsat komentář