Jak vyčistit skvrny

V každé té domácnosti se občas neubráníte nějakým těm nehodám či skvrnám. Mnohokrát přemýšlíte, jak se jich zbavit a co s tím. Tady je pár návodů a také babských rad. Skvrny po čaji, čokoládě, kávě a kakau se zbavíte celkem zajímavým způsobem. Vezmete čistící benzín a potom roztok jedna ku jedné z octa a lihu. Čistěte krouživým pohybem. Vaječný žloutek je také velmi urputná skvrna. Nejdřív je nechte zaschnout a potom je vykartáčujte. Jestliže i následně budete mít pocit, že tam ty skvrny jsou vidět, tak vyperte prádlo ve vlažné vodě s přídavkem čpavku. Je to sice neobvyklé, ale pomáhá to.

Koberce, to je věčné téma. Když na nich máte skvrny, takové, jaké jsou například od borůvek nebo jiných sladkých pokrmů, tak zkuste mýdlovou vodu s trochou čpavku, někdy ale možná budete muset použít i silný kartáč. Skvrny nemusí být vždycky jenom na oblečení, ale také i na přístrojích, kupříkladu v takové mikrovlnné troubě. Ono to ale může jít, když víte jak na to. Nejprve vložte do mikrovlnné trouby misku s čistou vodou a pustíte troubu na dvě až tři minuty. Pak misku vytáhněte a okamžitě začněte s očistou. Díky tomu, že je to tzv. horká napářka, tak nečistoty lehce setřete ze stěn klidně jen hadříkem.

Jestliže máte doma na podlaze gumové linoleum, tak často může praskat, ale to  neznamená, že musíte hned kupovat nové. Nejdřív je omyjete studeným sodným roztokem nebo trochou vlažné vody s přídavkem čpavku. Po úplném zaschnutí stačí, abyste linoleum napustili bezbarvým hydrovoskem, po kratším zaschnutí ho vykartáčujte. Jestliže máte partnera, který si neodepře cigaretu, tak jistě máte doma problémy s pachem z cigaretového kouře. Samozřejmě, pomoci dokážou drahé spreje s různými vůněmi, například růže či nějaké ty ovocné, ale také můžete na vhodné místo umístit molitanovou houbu, která je namočená v octě, která dokáže kouř pohltit.

Napsat komentář