Jak na skvrny – podruhé

V domácnosti se neubráníme skvrnám, v minulém článku jsme řešili nějaké skvrny a nyní budeme pokračovat. Skvrny od oleje jsou jedny z nejhorších, protože jsou mastné. Může vám pomoci saponát na nádobí, případně postižené místo posypte bramborovou moučkou a nechte působit nejméně jednu hodinu. Pak použijte nějaký kartáč a je to. Vajíčka, když zaschnou, tak s tím se nedomluvíte. Na skvrny od bílku pomáhá vlhká sůl nebo se to dá ještě jiným způsobem, a to použít studenou octovou vodu. Fleky od kečupu jsou také trvalého rázu. Z pracího prášku a studené vody umíchejte takovou hustou kaši. Naneste na skvrnu a nechte nejméně hodinu působit. Pak vyperte ve studené vodě. Horká voda by skvrnu zafixovala, tak ji nepoužívejte.

Šťáva z mrkve není tak obvyklá skvrna, ale může se to stát. Před praním skvrnu potřete mazlavým mýdlem nebo pracím gelem. Tady můžete nechat chvilku působit a potom by to mělo jít vyprat. Ovoce, potažmo džusy, dokážou udělat opravdu zatvrzelé skvrny. Posypte je solí a přelijte je vroucí vodou. Také můžete zkusit citrónovou šťávu, kterou potřete dané místo a potom opláchněte v teplé vodě. Když jsou skvrny opravdu odolné, tak je do citrónové lázně namočíte. Ze špenátu je silná skvrna, protože je odolná a navíc zelená.

Tenhle typ fleku potírejte rozkrojenou bramborou tak dlouho, dokud flek nezmizí. Potom látku vymáchejte ve vodě. Čokoláda, která navíc zaschne, tak to je hotová pohroma. Vyčistěte ji pěnou z pracího prostředku na jemné prádlo, použijte měkký kartáček. Nakonec opláchněte čistou vodou. Na čerstvou čokoládovou skvrnu nasypte sůl a vytírejte mokrým hadříkem.

Napsat komentář