Jak vybrat svítidla

Svítidla jsou součástí každého interiéru. Lidé využívali umělé světlo již od objevu ohně. Jeskynní lidé si rozdělávali oheň nejen kvůli teplu a obživě, ale také kvůli světlu. Díky němu se totiž významně prodloužil jejich produktivní den. V dnešní době jsou svítidla běžnou součástí interiéru, už si neumíme ani představit, že bychom přišli domů a nemohli automaticky rozsvítit světla.

Moderní svítidla se používají v každém interiéru od vstupních prostor domu i bytu až po půdu a sklep. Od klasických loučí se podoba svítidel značně zdokonalila, vyvinula se spousta typů osvětlení od stropních závěsných lustrů, přes zapuštěné bodovky, až po stolní lampy a LED pásky. Pokud máte chytrou domácnost, můžete svítidla ovládat i na dálku pomocí aplikace v mobilním telefonu či tabletu. Světla lze takto nejen zhasínat a rozsvěcet, ale také regulovat jejich intenzitu a barvu. Výběr těch nejvhodnějších svítidel závisí na mnoha faktorech, zejména jde o velikost prostoru, dispozice a množství přirozeného světla. Záleží také na stylu vybavení místnosti, se kterým je vhodné svítidla také sladit.

Velmi dobře vypadají stropní svítidla, můžete vybírat přisazené varianty, zapuštěné bodovky či panely do stropu, ale také nejrůznější závěsné lustry. Do minimalistických interiérů si lidé často vybírají systémová svítidla. Jde o lišty či lanka na stropě, na které jsou zavěšeny světelné spoty. Jejich množství i vzhled si lze vybrat, mohou být všechny stejné, nebojte se ale jejich vzhled kombinovat a vytvořit si atmosféru zcela podle vašeho gusta. Potřebujete inspiraci? Potom navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy. Najdete zde stovky vystavených modelů svítidel od českých i zahraničních návrhářů. Získáte zde také v případě zájmu individuální návrh osvětlení od zkušených odborníků. Vybírat svítidla můžete samozřejmě také on-line z pohodlí vašeho domova. Tak neváhejte a pro kvalitní svítidla si přijďte do Aulixu.

Napsat komentář