Jak vybrat postel a matraci

Nevíte, jakou postel si pořídit? Máte bolesti zad a netušíte, jakou matraci vybrat? A jaké jsou vlastně rozkládací postele a jejich klady? Veškeré tyto otázky vám zde vysvětlíme, ať jste při výběru matrace a postele v obraze.

Jakou postel si můžeme vybrat?

Jedna z postelí je krátká postel. Tato postel může být bolestivá a způsobit nám v průběhu několika nocí zdravotní komplikace. Proto jsou stanoveny tyto parametry – minimální velikost (délka) se musí rovnat délce uživatele. Dalším parametrem je šířka – měla by být minimálně 80 cm, 90 cm a 100 cm je už jen otázka pohodlí.

Standardizované rozměry u jednolůžkových postelí jsou 90×200 centimetrů. Dvojlůžko mívá minimálně 140×220 (popř. 160×200, 180×200). Poslední věcí je čelo u hlavy, což nás může chránit před průvanem a můžeme se o něj taky opřít.

Je možné, že vám při výběru postele bude vadit kolik stojí, ale na zdravém a pohodlném spánku bychom neměli šetřit, jelikož to má také vliv i v budoucnu, nejvíce pro naše záda, páteř nebo nohy.

Kterou matraci?

U výběru musíme dbát na to, aby pro nás nebyla matrace příliš tvrdá, ale ani měkká. Nejlepším řešením je zvolit matraci, která má vlastnosti z měkké i tvrdé matrace. Každopádně bychom si měli matraci zkusit, lehnout na ni a potom promyslet výsledné rozhodnutí.

Je důležité, aby se matrace prohýbala jen tam, kde ji stlačíme. Kvalitní matrace se musí přizpůsobit našemu tělu a tělo si naopak musí na matraci zvyknout.

Mnohdy záleží na typu materiálu a taky počtu 7 zón. Nesmíme také zavrhnout pružiny – existují postele s pružinovým a taštičkovým provedením. Pružinové se spíše hodí na příležitostné spaní a taštičkové provedení je mnohem lepší.

Rozkládací postel?

Je nejlepším řešením v bytech, kde je málo místa nebo v garsonkách. Kvalitní komfort je samozřejmostí a tato rozkládací postel je také multifunkční. Většinou takové postele mají možnost rozložit je jako dvojlůžko, což je skvělým plusem. Nechybí samozřejmě úložný prostor.

Výhody: možnost pohovky přes den, přes noc kvalitní postel s kvalitní matrací a s možností o rozšíření jako dvojlůžko. Využitelné pro menší prostory, byty, garsonky, chaty nebo jako studenské postele.

Doufáme, že při výběru postele nebo matrace budete pozorní, matraci si plně vyzkoušíte a zvolíte si dobrý typ postele. Přejeme vám klidné a pohodlné spaní.

Napsat komentář