Elektronický zabezpečovací systém je nebo by tedy měl být dokonalým strážcem vašeho domu či bytu. Díky tomu, že dobře rozmístíte detektory, tak můžete být o dost klidnější. Takový elektronický zabezpečovací systém vám dokáže nahlásit nejenom zloděje, ale i třeba, když vám vyteče pračka nebo nedej Bože začne třeba hořet a mnoho dalšího. Jeho detektory fungují na principu propojených elektrod. Jedno čidlo dokáže ohlídat vodu tím způsobem, že když stoupne její hladina, at‘ už v koupelně, ve sklepě nebo kdekoliv jinde, vyšle aktivační signál, který spustí sirénu, ta odešle zprávu na vás mobil, ale také umí vypnout centrálně vodu i elektřinu.
Jiný bezdrátový systém je zase ochranou přes plyn, respektive před jeho únikem. Začne pískat na poplach a uzavře automaticky jeho přívod. Blízkým spolupracovníkem tohoto systému je taktéž detektor kouře. Dokáže dát výstrahu před ohněm dřív, než začne vůbec pořádně hořet. Pro změnu tu máme bezdrátový termostat, je na principu regulování topení podle toho, jak ho nastavíte. Ještě víc umí tzv. hlídači teploty. Nahlásí překročení kritické teploty neboli hranice, čili hlídá váš domov i před přehříváním, ale nejen to, i ostatní přístroje u vás doma, například počítač. Můžete ho použít i k rostlinám v zimě, protože dokáže zabránit zmrznutí, když klesne teplota.
Tomuhle všemu se říká přídavné detektory, protože si je můžete koupit zvlášt‘. Prodávají se k tomu například i hodinky s tlačítkem, kterým můžete v kritickém okamžiku přivolat pomoc o mnoho jednodušeji než telefonem. Ovšem před takovou vichřicí, orkánem či uragánem ochranu nečekejte, i když to spadá do přírodních živlů, před kterými elektronické zabezpečovací systémy chrání.