Jak vybrat nábytek do dětského pokoje pro miminko?

Miminko sice obvykle spává v ložnici s rodiči, přesto je dobré mu už zařídit vlastní pokojíček. V rodičovské ložnici by na všechen nezbytný nábytek nebylo místo. Některý navíc kupujete na dlouhá léta, dítku se bude hodit také tehdy, až trochu vyroste.

Jaký nábytek patří do dětského pokoje pro miminko? A jak takový pokojíček vůbec zařídit?

Postel, nebo raději postýlku?

Miminko spává v postýlce a je jen na vás, jestli ji necháte v dětském pokojíčku, nebo si ji dáte k posteli do ložnice. Pokud zvolíte druhou variantu, radíme vám pořídit do dětského pokoje rovnou klasickou postel. Ideální jsou modely s odnímatelnými bočnicemi, na těch může dítě spát odmala až do dospělého věku. 

Přebalovací pult je nezbytnost

Mezi nezbytný nábytek do dětského pokoje pro miminko určitě patří přebalovací pult. Opět jsou dvě varianty. Buď pořídíte speciální pult s policemi a zásuvkami, nebo univerzální komodu, která dítěti vydrží do dospělosti. Na tu jen umístíte přebalovací podložku.

Křesílko nejdříve pro vás, pak pro dítě

Pohodlné křeslo se do dětského pokoje hodí, ať už je dítko jakkoliv staré. V batolecím věku ho totiž využijete vy! Aspoň budete mít miminko kde uspávat či krmit. A až vyroste, bude si v křesle sedávat samo, třeba při čtení dobré knihy.

Skříně nejraději ty vestavěné

Malé miminko sice nepotřebuje tolik oblečení, ovšem doporučujeme investovat hned na začátku do velké vestavěné skříně s posuvným otevíráním. Zpočátku ji možná nevyužijete celou, v budoucnu určitě ano. Vestavěná skříň je také plně součástí místnosti, nezasahuje do prostoru, tudíž eliminuje možnost, že by se o ni dítě zranilo.

Veselé barvy a dekorace

Nemusíte kupovat všechen dětský nábytek v růžové nebo modré barvě. Ba naopak, klidně sáhněte po něčem neutrálnějším, třeba bílé, protože takový nábytek může vydržet až do dospělosti. Nezapomeňte ovšem pokojíčku dodat veselého ducha prostřednictvím dětských motivů a hravých barev. Pěkný bude barevný lustr, obrazy zvířátek na stěně, dřevěná písmenka a další dětské motivy.

Napsat komentář