4 rady pro výběr povlečení

Jak vybrat to správné povlečení? Zdánlivě jednoduchá otázka může mít mnoho různých odpovědí podle toho, co zrovna potřebujete a kam bude ložní prádlo určené. Následující 4 rady vám pomohou s výběrem toho nejlepšího povlečení, které splní veškerá očekávání a pomůže zlepšit kvalitu spánku.

Kvalitní materiál a zpracování

I přesto, že nákup povlečení není tak velkou investicí, vyplatí se vybírat kvalitní kousky. Precizní zpracování totiž znamená delší životnost, kdy si i po několika vypráních zachová povlečení svůj tvar a především barvy. Vyplatí se tak pořídit povlečení od českých značek v prověřených obchodech, jako je například Vesna, která má nejen klasické kamenné pobočky, ale i e-shop.

Výběr přizpůsobte ročnímu období

Volbu konkrétního povlečení se pokuste přizpůsobit ročnímu období. Jemné, hebké a hladké saténové varianty se výborně hodí pro ochlazení během léta. Oproti tomu na zahřátí během zimy sáhněte spíše po flanelu. Z pohledu údržby nabízí výhodu celoroční krepové povlečení, které díky speciálnímu zpracování látky nemusíte žehlit, a přesto bude krásné.

Správná velikost

Aby ložní prádlo správně sloužilo, musíte vybrat vhodnou velikost. Pro velké postele, kde využíváte jednu obří přikrývku, se tak hodí prodloužené povlečení. Klasickou variantu zase využijete pro běžné jednolůžko. Rozměry sledujte také u výběru správného prostěradla.

Líbivý design do ložnice i dětského pokoje

Dalším faktorem pro volbu té nejlepší varianty je samozřejmě design. Stejně jako si dáte záležet s výběrem povlečení do klasické ložnice, nezapomeňte pečlivě zvážit výběr do dětského pokoje. Když se vám to totiž povede a dětské povlečení sklidí úspěch, hned bude proces uspávání a zahánění do postele mnohem jednodušší, protože zde bude čekat krásné zvířátko nebo oblíbená postavička.

Napsat komentář