Dřevěné podlahy jsou pro terasu jako stvořené

V současné době představuje terasa nenahraditelnou součást rodinného domu, ale také moderního bytu. Pokud se pouštíte do rekonstrukce této odpočinkové zóny, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, po jaké podlaze sáhnout. Ideální volbou jsou dřevěné podlahy, protože dokonale zapadnou do prostředí zahrady a plynule navážou na exteriér. V následujících řádcích vám představíme druhy podlah, které jsou vhodné pro venkovní použití. 

Terasa je odpočinková část, ale v letních měsících poslouží i jako místo, kam si pozvete návštěvu. Pokud si nechcete do nohy zadřít třísku, je nezbytné poohlédnout se po vskutku kvalitním řešení. Stejně tak by vás při výběru podlahy měla zajímat rychlost pokládky, ale i design, životnost a v neposlední řadě cena. 

Masivní dřevěné podlahy mají ojedinělé kouzlo

Stačí se podívat na nabídku trhu, která je opravdu široká. Vybrat si můžete z tuzemských i exotických dřevin, přičemž spousta zájemců sahá právě po druhé variantě. Exotické dřeviny jsou vysoce odolné, působí nadčasově a zvládají i nápor nepříznivého počasí. Masivní dřevěné podlahy poskytují teplo od noh, ovšem v letních dnech nepálí, jako je tomu například u dlažby či betonu. Pakliže chcete zůstat věrní běžnějším dřevinám, smrkové palubky vás také nadchnou. 

Povrchové úpravy jsou takové, aby dřevěná podlaha vydržela dlouhá léta bez poškození. Dřevo si sice vyžaduje náročnější údržbu, nicméně výsledek stojí za to. 

Kdo prodává dřevěné podlahy a terasová prkna?

Setkáte se s mnoha prodejci, v jejichž nabídce najdete terasová prkna, saunové palubky i překližky. Stačí se podívat do nabídky společnosti Au-Mex s.r.o., která se zaměřuje na dřevěný materiál. Dokáže vám dodat OSB desky, dřevotřískové i dřevovláknité desky a další materiály na bázi dřeva. Spokojení budete jak s kvalitou, tak i cenovou politikou uvedeného obchodu.

Napsat komentář