Bydlení s dětmi je poměrně složitou finanční i nervovou záležitostí. Když se oprostíme od té psychické a zaměříme se čistě na bydlení, tak si zkusme uvědomit, jenom kolik peněz stojí takový dětský pokoj a co všechno musí do něj přijít a jak ho správně zařídit. Dejme tomu, že už máte postaveno, vymalováno a chybí vám jen nábytek a různé dekorace. Vezměme to od stolu. Jestliže máte doma školáka, tak do dětského pokoje by měl přijít pracovní stůl, pokud možno dřevěné výroby. Na něm dítě může hlavně psát úkoly. Když je to větší školák, nezapomínejte na místo pro počítač, pro malé dítě by vůbec počítač neměl existovat.
Některé školy, to většinou střední nebo ještě lépe učiliště, učí žáky psát na psacím stroji. Pokud by u vás doma k něčemu takovému došlo, tak si najděte kousek stolu pro psací stroj. Ty bývaly obvykle docela velké konstrukce. No, a jestliže chcete, aby se dítě i při psaní mohlo odreagovat, tak tam umístěte kupříkladu zarámovanou fotku domácího mazlíčka, maminky nebo celé rodiny. Jestliže vaše dítě miluje přírodu, tak přidejte květináč s kytkou nebo případně umělý stromek z různých materiálů, dnes se prodávají takové,na kterých jsou zavěšeny různé ozdoby a dekorace. To je vhodné především pro alergiky a astmatiky.
Samozřejmě, u malých dětí nesmíte zapomenout na hračky, pro děvčátka jsou plyšáci a panenky, pro kluky zase auta a stavebnice. Společenské hry se hodí oběma pohlavím. Dále takový klasický nábytek od postele až po skříně. Tapety budete muset vybírat obzvláště opatrně, tedy pokud vůbec chcete tapetovat. Dneska je mnoho druhů, od jednobarevných až po dost extravagantní, ale jsou i takové, které bývají posety zvířaty, například medvídky, psi, kočkami, ale i africkými – žirafy, pštrosi a tak dále.