Květinové aranžmá doma

Květiny sice ještě nerostou, ale dají se koupit jak živé, tak i sušené. Nemyslete si, že je stačí dát jen do vázy a hotovo. Mohli byste si zkusit je naaranžovat a je celkem jedno, jestli živé nebo umělé. Pokud byste chtěla být profesionál, zkuste kurzy, které se zabývají aranžováním. Musíte vhodně zvolit květiny, konkrétně jejich barvy, a také nádoby, do kterých je budete vkládat. Nemusí to být čistě klasická váza. Dají se požít košíky, které vystelete speciální nepropustnou fólií, to jenom jako příklad. Dále tu máme skleněné mísy či ozdobné květináče všech možných barev a dnes už i různých tvarů.

Zkuste si kupříkladu dát dohromady květiny, které vám rostou na zahradě a k nim přidejte třeba ty, které natrháte někde na louce, doplníte je větvičkami stromů nebo keřů či do vázy vložte jenom jeden jediný květ, taky jedna z možností. Měli byste mít vybrané místo, kde také nádobu s květinami umístíte. Nemusíte je dát jen doprostřed stolu, dobře se budou vyjímat i někde na poličce. V moderní floristice je trend, že zavládla svoboda v aranžování a vlastně ve všeobecném skládání květin. Záleží na tom, jajak je člověk stavěný, pro každého je důležité něco jiného, jeden má rád pestrost, druhý je konzervativní, třetí zase příliš extravagantní.

Jednou z možností je aranžmá tzv. do červena, to jsou zahradní sasanky, růže a frézie. Slunečnice může být aranžována sama o sobě, ale také doplněná chryzantémami a něčím
zeleným. Dokonce i artyčoky se dají dát na ozdobu, můžete ho doplnit ve váze žlutým afrikánem. Chrpy můžete dát do barevných úzkých váziček a tak dále a tak dále. Přejeme vám hodně úspěchů při vašem budoucím aranžování.