Jak na dětský pokoj

Dětský pokoj je naprosto specifická místnost, která by měla být připravena pro konkrétního človíčka, nebo človíčky. Měly by se zde odrážet jeho zájmy, oblíbené hračky, postavy, barvy a motivy. Formovat člověka lze už od útlého věku, alespoň to mnozí tvrdí, takže není jedno, v jakém prostředí děti vyrůstají, snažme se jim proto vybudovat zázemí, ve kterém se budou cítit v bezpečí, kam se budou rádi vracet, prostě tu budou doma.

Vstříc novému vzhledu – začínáme

Jak na to? Záleží hodně na tom, v jaké fázi rodičovství se právě nyní nacházíte. Máte už odrostlejší ratolesti a potřebujete řešit spíš studentskou zašívárnu? Máte čerstvé žáčky, nebo předškoláčky, nebo jste zatím v roli čekatele? V každém případě to chce řešit vybavení dětského pokoje od podlahy. Začněte podlahovou krytinou, která se bude dobře udržovat, ale zároveň propůjčí pokoji útulný vzhled. Máte? Skvělé, pusťme se dál.

Stále nemáme hotovo

Důležité jsou také stěny. Vy jste možná vyrůstali s jednoduše vybílenými zdmi pokoje, pro vaše děti to ale platit nemusí. Puberťáky nechte vybrat samotné, co by se jim na stěnách líbilo. Mohou si pokoj sami vymalovat, nebo je nechte vybrat vhodnou tapetu. Nezasahujte do výběru, i když se vám motiv nelíbí, nechte své děti, ať si pokoj vyzdobí podle vlastních představ.

Právo korigovat vzhled pokoje máte u menších dětí, pro školáky vybavte pokoj tak, aby měli pohodlný psací stůl a vhodnou židli, ale dekorace stěn s nimi také konzultujte, můžete třeba předvybrat alternativy a nechat děti vybrat, která je nejvíce osloví. Ať už si vyberou fototapetu, nebo samolepicí dekorace, určitě budou z nového pokoje nadšené.

Pokud budete zařizovat pokoj miminku, je to střelba naslepo, můžete ale pokojík vytapetovat papírovými tapetami, které se v případě potřeby snadno odstraňují a nestojí majlant, takže pak můžete pokoj snadno přetapetovat. Neváhejte a přijďte si vybrat do e-shopu Tapeta-dekorace.cz, nebo chcete-li vidět tapety naživo, navštivte kamennou prodejnu ve Frýdku-Místku.

Napsat komentář