Časté dotazy o matracích

Není zrovna nejlehčí jít do obchodu a vybrat jen tak dobrou matraci. Lidé, kteří se o matrace nezajímají a jen si prostě chtějí koupit matraci do postele to, mají mnohem těžší. Takoví lidé totiž často nepoznají kvalitu matrace, nebo jestli je ta matrac pro ně vhodná, a proto je pro ně nákup matrací docela obtížný. Lidé totiž často koukají na cenu, a když je výhodná, tak prostě koupí. Jenomže to je jedna z největších chyb, které můžete udělat.

Jak vybrat matraci do postele

  • Jako nejdříve si ujasněte, kde matrace bude a pro koho ji kupujete.
  • Poté změřte všechny velikosti, které potřebujete vědět, aby se Vám matrace do postele vlezla.
  • Doporučuje se matrac středně tvrdá, ale ne každému vyhovuje, proto musíte vyzkoušet, abyste zjistili, jestli je Vám příjemná.
  • Nejlepší matrace pro osoby, které mají potíže, jsou matrace s línou pěnou. Ta se totiž přizpůsobuje a tvaruje podle vašeho těla.
  • Také nezapomeňte na poklad.
  • Zkontrolujte si, pro jakou hmotnost je matrace určená.
  • Na konce zainvestujte i za nějaký dobrý potah, který Vaší matraci bude chránit.

Jaká matrace je lepší?

Každá matrace je něčím jiná. Ze studené pěny jsou matrace pružné, a z líné pěny jsou matrace zase dobré v tom, že se tvarují podle Vašeho těla. Je lepší společná matrace nebo dvě do manželské postele?

Nejlepší je, když si pořídíte dvě matrace zvlášť. Když si pořídíte matrace zvlášť, můžete s nimi lépe pohybovat a každý si může vybrat tu matraci, která vyhovuje zrovna. Jak dlouho nám matrace vydrží?

Pokud se o matraci staráte, pořídíte si kvalitní matraci, tak vydrží něco kolem 5-10 let. Pokud jí budete mít více jak deset let, doporučujeme koupit matraci novou. Uvidíte, že s vašimi  matracemi budete spokojeni.

 

 

Napsat komentář