Ideální postel? Ano a jednoduše

Mnoho lidí sní o ideální posteli, která splní všechny jejich požadavky a přání. Jistě si chcete přes noc skvěle odpočinout a každý den se cítit příjemně a plní sil. Pěkné postele vytvoří perfektní interiér. Nejlepším lékem na regeneraci a duševní i fyzickou pohodu je zajisté spánek. S tím souvisí vhodná postel a matrac. Aby váš spánek byl kvalitní a zdraví prospěšný, musí se vám úplně uvolnit páteř, svaly a klouby. Páteř by měla být při spaní podepřena a toto podepření by mělo být v přirozeném tvaru páteře. Ploténky mezi obratly se mohou dostatečně uvolnit a nedojde k jejich “znetvoření”. Vzpomeňte si na to, až si budete vybírat vhodnou postel.

Nevhodná matrace

Hodně lidí spí na nevhodné posteli se špatnou matrací. Vybírejte si matrace na mieru, která je pro vás ideální a není ani příliš tvrdá nebo naopak měkká. Vyhnete se tak tomu, že byste ráno byli nevyspalí nebo se cítili “rozlámaní”.

Jaká je ideální postel

Jak má postel vypadat, to se u každého člověka mění. Každý si přeje něco jiného. Jako první vybírejte nejdříve spodní díly postele. Následně si vybírejte vhodnou matraci. Velkou oporu tělu poskytuje například taštičková matrace. Také je důležitý materiál zda to bude vlna, bavlna či koňská žíně nebo kašmír. Kašmír a hedvábí skvěle odvádějí pot a záleží na tom co potřebujeme – dokáží nás zahřát nebo slouží jako “klimatizace”.

Napsat komentář