Krásnější interiér s Feng Shui

Asi všichni chceme mít doma útulno a příjemně. Těší nás spokojenost rodiny a máme radost, když náš domov pochválí přátelé. Proto také věnujeme nemálo času úklidu, zařizování a vybavování příbytku.
Ale možná i vy znáte ten nepříjemný pocit, že ani krásný nový nábytek, ani luxusní stylové dekorace nezajistily to nejdůležitější – aby z vašeho domova sálal pozitivní duch harmonie.

Lámete si hlavu nad tím, jak to změnit?

Máte dojem, že jsou již všechny možnosti vyčerpány? Příčina bude možná v nedodržení zásad učení Feng Shui při zařizování domu.

Nebojte se Feng Shui

Feng Shui ve své základní formě není žádným filosofickým oříškem pro absolventy nejlépe hned několika vysokých škol. Stejně jako další odvětví východních filozofií má jeden velký cíl – aby se váš domov naplnil harmonií a pozitivním řádem.Toho lze docílit velice snadno, přičemž výsledný efekt vás může doslova ohromit.

Pozitivní náladu vašemu domovu dodají pravidla, která kladou důraz zejména na dostatečný prostor pro proudění energií. Toho dosáhneme nezahlcováním obytných prostor nábytkem, přičemž dbáme na několik zásad.

Pozor na umístění nábytku

Neumisťujeme nábytek či bytové dekorace doprostřed místností. Zabránili bychom tím žádoucímu proudění energie. Divan se snažíme umístit zády ke zdi a postel, kterou užíváme ke spaní, nikdy nestavíme mezi okno a dveře.

Nepodceňujme doplňky

Pozor dáváme na dostatek světla, přičemž si můžeme vypomoci i zrcadly a třpytivými dekoracemi. Dbáme na to, aby barvy použité v interiéru nebyly v rozporu s tím, co ztělesňují a nezapomínáme ani na zeleň a přírodniny.
Ti, které učení Feng Shui oslovilo a plánují výstavbu domu, by se měli zavčas poradit s odborníkem, který pomůže sladit plánované tvary a dispozice domu s vašimi plány životními.

Napsat komentář