Zvolte ty nejlepší dveře pro svůj byt

Ten, kdo si chce splnit svůj sen o dokonalém bydlení, jistě nevěnuje svoji pozornost jen fasádě, předzahrádce nebo třeba barvě plůtku. Zajímá ho i to, jak jeho obydlí vypadá poté, co za sebou zavře vchodové dveře, jaký pocit si z něj odnášejí návštěvy a jak se v něm žije jeho rodině.

Jeho zájem tak nekončí ani u materiálu sedačky, barvy výmalby či posledních trendů v kuchyňských spotřebičích. Věnuje svoji pozornost i záležitostem, které se někdy opomíjí. K takovým „popelkám“ našich domácností často patří i dveře.

Přitom právě vhodně vybrané dveře pomohou vzhled interiéru celkově vyladit, či dokonce mohou plnit funkci nápadného solitéru a ozvláštnit tím dojem z celé místnosti. Mohou se hodit jak do kuchyně, tak i do obývacího pokoje.

Nejprve musíme přemýšlet nad materiálem. Krásným, ale také nejdražším, který můžeme zvolit, je samozřejmě dřevo v různých verzích. Ten, kdo by se chtěl dotknout luxusu za levnější peníz, může pořídit modely z dýhy, která je díky současnému zpracování opravdu nerozeznatelná od pravého dřeva.

Zastánci praktického vybavení bytu jistě sáhnou po laminátové úpravě dveří. Takový materiál je odolný jak proti vlhkosti, tak i proti škrábancům a oděru. Vhodný je tudíž do celého bytu. Na trhu je nepřeberné množství typů i vzorů a jednoznačně příznivou je i cena takto upravených dveří.

Rodiče malých dětí a majitelé domácích mazlíčků ocení možnost úpravy dveří pomocí fólie, která zaručí vysokou ochranu proti veškerému běžnému poničení, a to opět v cenách nikoliv nedostupných. Velmi atraktivními jsou celoskleněné dveře. Jejich instalací zajistíte svému interiéru dostatek světla, ale i lehkost a kultivovanou eleganci. Nijak nenarušují stávající styl vašeho obydlí, a pokud by se vám zdály příliš fádní v základním provedení, můžete zvolit dekorování či dodatečnou úpravu skla pomocí vitráží, kamenů, fazet, pískování či gravírování.

Napsat komentář