Tapety a samolepky na zeď jsou stále moderní

Po obrovské módní vlně sedmdesátých let minulého století upadly tapety na dlouhý čas v nespravedlivé zapomnění.Tvůrci bytového designu si naštěstí uvědomili, jak zásadně můžete tapeta vyzdvihnout celkový vzhled interiéru či naopak skrýt jeho dispoziční nedostatky.Tapety si tak znovu našly cestu k srdcím a obydlím lidí.

Letos jsou trendy především velké vzory – ať už jde o grafické ornamenty nebo květinové vzory.Nejlépe vyniknou v případě, kdy jimi pokryjeme jen jednu stěnu či vybrané úseky místnosti, které tak dají vyniknout a celý prostor tak změní.Nemůžeme je však použít do malých místností, kde raději zvolíme jemný dekor na světlou podlahu.

Velmi aktuálním trendem je sladit barvu stěn s barevnými prvky na tapetě. Můžete tak na vybranou stěnu použít i tapetu velmi pestrých vzorů a zbylé stěny vytapetovat či vymalovat jednou z barev, kterou tento vzor obsahuje. V letošním roce se uplatňují především světlé barvy jako je béžová, pudrová či odstíny pastelové.Někteří designéři dávají těmto zdrženlivých odstínům přednost i při výběru vzorovaných tapet – vzorek je v takovém případě spíše nenápadný a má za úkol pouze podtrhnout celkový vzhled.

Grafický vzor je velmi vhodný i v případě, že chceme upoutat pozornost na jedno místo. Takový vzor může být velmi jednoduchý, nemusí přímo křičet, a přesto přitáhne oči k vybranému cíli. K nejoblíbenějším a nejpůsobivějším materiálům patří strukturované tapety, které díky převratné výrobní technologie působí 3D dojmem. Stále oblíbenější jsou i samolepky na zdi.

Jsou nejen efektní, ale i praktické, protože vzhledem k materiálu jdou omývat a snadno udržovat. Stejně nenáročné na údržbu jsou tapety vinylové a zejména ve starších bytech se vyplatí sáhnout po tapetách látkových.Ty obvykle vyhovují starším interiérům jak výběrem vzorů, tak i svou schopností zamaskovat nerovnosti a praskliny na zdech a navíc se s nimi i dobře manipuluje.

Napsat komentář