Renovujeme koupelnu

Obyvatelé panelových domů, kde bývala koupelna umístěna v takzvaném bytovém jádru, mají často pocit, že mohou majitelům rodinných domků jenom závidět.

Bytové jádro skýtá menší prostor k realizaci vašich představ, ale dokonale propracované využití daných dispozic a volba vhodného koupelnového nábytku dokáže udělat s vaší panelákovou koupelnou opravdový zázrak.V současnosti jsou skříňky na nožkách, které dříve tak nadchly majitele koupelen v panelácích, už designéry dávno zapomenuty.

Nyní je trendem zavěsit skříňku přímo na stěnu. Vizuální efekt je skvělý, design velmi aktuální a v neposlední řadě nám taková realizace značně usnadní úklid.Při výběru koupelnového nábytku však nemůžeme mít na zřeteli jen hledisko estetické.U koupelen možná více než v jiných částech bytu platí, že zanedbání praktického pohledu se nevyplácí.Vhodnými a v současnosti velmi žádanými materiály  jsou především lamino či lesklá dýha.Věnujme pozornost hladkým a lakovaným typům, které skýtají záruku snadné údržby a dlouhodobě si udržuji krásný vzhled. Nelitujte peněz a vybírejte si pouze kvalitní materiály, které mají úpravu odolnou proti poškrábání a otěru. Dávejte si pozor i na detaily – nerezové součástky budou jistě lepší volbou než stříbrně natřený plast.

Pokud neprovádíte rekonstrukci celé koupelny, zaměřte se také na kombinovatelnost vybraného nábytku se stávajícími obklady, sanitou a dlažbou. Nový trendy koupelnový nábytek vysoko pozdvihne vaši současnou koupelnu.Máte-li však na změnu dostatek finančních prostředků, nelitujete jejich investice do celkové rekonstrukce i případné změny dispozic. Pokud nepatříte mezi zdatné architekty-amatéry či zručné kutily, vyplatí se předem konzultovat svůj návrh s odborníkem.Odměnou vám bude koupelna nejen jako hygienické centrum vašeho obydlí, ale především jako oáza pro relaxaci a odpočinek.

Napsat komentář