Připravte si Velikonoce i ve vašem bytě

Opět se blíží Velikonoce, které se slaví vždy první jarní pondělí po úplňku. Velikonoce se neslaví pouze tento den, ale už pár dní předtím, konkrétně Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota. Samotné koledování s pomlázkou pak připadá na velikonoční pondělí. Pokud patříte mezi ty, co Velikonoce slaví rádi, určitě si je budete chtít užít se vším všudy. Jsou především pro mnoho křesťanů tím nejvýznamnějším svátkem v roce, ale pro nevěřící mohou být Velikonoce příjemných oslavením příchodu jara.

K Velikonocům již tradičně patří ta správná velikonoční výzdoba. Velikonoční dekorace si můžete vyrobit, jestliže jste zruční a baví vás to či je možné si tyto dekorace do bytu zakoupit. Velikonoční ozdoby je možné umístit do bytu, i na zahradu a může jimi být cokoli, co navozuje atmosféru tohoto svátku. I v případě Velikonoc každým rokem panují určité trendy, avšak vždy jsou spojeny s tradičními prvky. Stylové jsou vždy přírodní materiály, živé květiny či větvičky apod.

Tradiční velikonoční dekorace představují kraslice a namalovaná vajíčka. Ta jsou s Velikonocemi spjata asi nejvíce, neboť každý si při představě Velikonoc vybaví právě zdobená vajíčka. Velice pěkně také vypadají nakvetlé větvičky třešní, kočiček, vrby, ale také naklíčené obilí, upečený beránek nebo zajíček a jakékoli jiné dekorace do bytu s velikonočními a jarními motivy. Oblíbené jsou také kuřátka nebo ovečky. Krásnou dekorací může být proutěný a nazdobený věneček, který pověsíte na vstupní dveře.

Trendové jsou nejrůznější závěsné velikonoční dekorace na okna. Mohou být z proutí, přírodních materiálů, sušin, textilu atd.  Originální dekorace představují třeba samolepky na zeď, které  pořídíte v jarních a velikonočních dekorech. Tyto samolepky a jiné dekorace můžete mít v bytě a na zahradě behěm celého jara, nikoli pouze na Velikonoce. Tyto doplňky totiž souvisí i s jarním obdobím a tudíž můžete mít jaro vyzdobeno po celou dobu.

Napsat komentář