Než začneme plovoucí podlahy pokládat, povrch musí být čistý, rovný a pevný. Taky podklad podlahy musí být suchý, to platí i pro linoleum. Při pokládce plovoucí podlahy teplota v místnosti nesmí klesnout pod 15°C a nesmí být moc velké vlhko. Laminátové podlahy seženete linoleum za různé ceny, ty dražší nabízejí životnost až 25 let. Pokud jde o vzhled plovoucí podlahy, výběr je obrovský. Papír lze potisknout jakýmkoli dezénem, motivem dlažby, kamene, dřeva…
Některé lamináty připomínají dřevo, v jemných rýhách se však usazují mikroskopické nečistoty. Proto se doporučuje laminát jednou za půl roku dokonale očistit a ošetřit speciálním polishem, který brání tomuto usazování. Odolnost laminátové podlahy pak určuje zejména povrchová vrstva.
Proč jsou plovoucí podlahy stále oblíbené
Máme různé druhy plovoucí podlahy, materiál z čeho jsou vyrobeny dřevo, korek, laminát i mezi plovoucí materiál patří linoleum. Nevýhoda která má plovoucí podlaha je zvýšená hlučnost, nicméně dají se přilrpit k podklady a nebo pod tyto podlahy se dávájí protihlukové podložky.K výhodám plovoucí podlahy se zámkovým spojem patří možnost vyjmout poškozenou lamelu a nahradit ji jinou. To platí zejména u laminátu, který na rozdíl od dřeva nereaguje na sluneční záření a i po letech má stejný odstín jako při položení.
Koupit si levné linoleum nebo plovoucí podlahy
Také plovoucí podlahy z linolea tzv. linoleum a korku mají tři vrstvy: nášlapnou z přírodního linolea nebo korku, střed tvoří dřevovláknitá deska HDF, spodní vrstvu korek pro kročejový útlum. Koupit si levné linoleum nebo plovoucí podlahy. Ty levné podlahy brzy “vypraskají” a podlaha začne “klapat”. Někteří výrobci však integrují protihlukové podložky na spodní stranu lamel rovnou snižující hluk. Rovněž se používají protihlukové podložky z korku nebo plsti. Každá zvuková izolace samozřejmě zvyšuje cenu.