Jak zařídit ložnici

Předtím, nežli začnete vybírat postele, skříně a ostatní nábytek do ložnice, je třeba zvážit, jakou plochou ložnice disponuje. Většina ložnic v nových bytech spadá do kategorie malých, u  kterých je třeba každý kousek plochy účelně využít. V malé ložnici se doporučuje zúžit výběr postele na varianty postele s úložným prostorem.

Úložný prostor pod postelí a především přístup do něj lze řešit dvěma způsoby. První a také levnější variantu představuje výsuvný šuplík, který se zasouvá z boku, nebo také z čela postele. Nevýhodou šuplíku je potřeba dostatečného prostoru pro jeho vysunutí.

druhou variantu řešení úložného prostoru u postele jsou výklopné rošty. Výhodou výklopných roštů je minimální požadavek na okolní prostor pro jejich vyklápění, ovšem určitou nevýhodou je jejich pořizovací cena. Dalším vybavením menší ložnice jsou vestavné skříně, které využijí prostor ložnice až do stropu. Vestavné skříně do malé ložnice doporučujeme osadit posuvnými dveřmi, které jsou nenáročné na další prostor. Vybavení skříní různými policemi, kravatníky, zásuvkovými vložkami u kvalitních výrobců, není žádný problém.

V případě že zařizujete větší ložnici, otvírá se Vám větší možnost výběru nejen postele, ale také ložnicového nábytku, pro vytvoření vlastní ložnicové sestavy. Centrálním místem, na které se v ložnici soustředí hlavní pozornost je robustní a velká postel. Postel ve velké ložnici není třeba vybírat s úložným prostorem. Skříně, komody a prádelníky nahrazují úložné prostory a proto se nemusíme při výběru postele omezovat, zdali lze přikoupit úložný prostor. K vybavení velké ložnice patří kvalitní skříně, které nemusí být nutně osazeny posuvnými dveřmi, ale vyhoví i klasické otvírací dveře. Skříně s otvíracími dveřmi pokrývají velkou škálu variant od moderních, až po stylové s rustikálním vzhledem. Dalším vybavením ložnice jsou různé varianty komod, nebo také praktické prádelníky. U renomovaných výrobců, jako je například Jitona lze z široké škály skříní, komod, toaletních stolků a prádelníků sestavit kompletní ložnici, ložnicovou sestavu přesně dle představ.

Napsat komentář