Doplňky oživí a zútulní váš interiér

I maličkosti dokáží vytvořit příjmenou atmosféru v bytě a doslova vdechnou do interiéru určitou duši. Možná si říkáte, čím více věcí mi stojí na poličkách, leží na stole, visí na stěnách, tím více se zde drží prach. Ale bez těch pravých doplňků bude vás byt vypadat velmi neútulně, chladně a nazabydleně. Určitě dekorace dokáží divy.

Začneme u oken zevnitř. Okna jsou jistě sami o sobě ozdobou, ale co takhle na ně pověsit krásnou záclonku nebo moderní závesy. Takové závěsy lze pořídit v různých barevných odstínech, které je dobré sladit s barvami ve vašem interiéru, např. dle barvy stěn, sedačky, nábytku apod. Existuje opravdu pestrá škála různých materiálů, od jemných, až po hrubší textil. Záclonky a závěsy se jistě hodí všude, kde jsou okolo okne holé stěny a do vašeho bytu je skrz okna vidět. Závěsy tedy můžete využít i v případě, že budete chtít být chránění proti slunci, proti okolním očím apod.

Velmi oblíbenými dekorace jsou svíčky. Svíčky jsou základ každého bytu. Bez nich by neměl byt tu správnou atmosféru. Vhodné je pořídit si svíčky, které budete používat jen jako dekoraci, a to takové, které opět sladíte se zbytkem interiéru. Pořiďte si však i svíčky, které si běžně zapálíte večer, až budete se svým milým/milou a budete chtít strávit se svým protějškem příjemné romantické chvilky. Ideální jsou vonné svíčky nebo aramolampa, která v kombinaci s vonným olejem vytvoří to správné klima.

K žádném bytě by rovněž neměli chybět obrázky. Holé stěny to není nic pěkného k dívání. Motiv obrazů si každý zvolte dle toho, jaký máte vkus. Můžete také použít vlastní fotografie, které si dáte do ráměčků a pověsíte na zeď. Rámečky s fotografiemi můžete i rozmístit různě po bytě, na poličky, skříňky apod.

Skvělými dekoracemi, obzvláště v obývacím pokoji a v ložnici jsou polštářky. Jednak vám interiér zútulní a jednak je můžete použít i k ležení při televizi nebo na spaní. Záleží na tom, jaký polštářek si pořídíte. Důležité aby byl měkký, jemný a vypadal moderně nebo lépe aby se hodil k celkovému image bytu.

Jistě nesmíme zapomenout na květiny. Ty vám do bytu přinesou kousek přírody a ještě vám produkují kyslík. Zvláště kvetoucí pokojové květiny vypadají velmi pěkně, např. orchideje, nejznámější druh phalaenopsis, ibišek, azalka apod.

Každopádně dekorace nesmí v žádném bytě chybět a při výběru dejte na to, jak se vám daná věc líbí a zda si k ní později vytvoříte vztah.

Napsat komentář