Interiér domu

Každý by rád, aby jeho obytný prostor vypadal z venku co nejlépe. Když někdo jde kolem vašeho domu, či chaty, tak ať se otočí a pomyslí si jen samé dobré věci. Ale vnějšek není to nejdůležitější. Samozřejmě první dojem z venku dělá hodně, ale samotná duše se ukrývá pod povrchem vyšperkovaného domu, tedy v interiéru. Zevnějšek domu je pro ostatní, ale vnitřek je hlavně pro vás samotné. To on se stane prostorem, ve kterém budete ráno vstávat, pohybovat se přes den, vařit, odpočívat, vychovávat děti, zvát návštěvy a večer usínat. Pusťte proto uzdu vaši fantazii a kreativitě, aby se všechny vaše činnosti v tomto prostoru staly radostí.

Tvořivost je u interiéru opravdu důležitá. Můžete si totiž celý dům zařídit přesně podle sebe, tak jak se to právě Vám líbí, počínaje od rozměrů pokojů, přes výběr nábytku, konče pověšením posledního obrázku. Pokud si ovšem v těchto věcech nejste příliš jistí svou kreativitou, nebo potřebujete inspiraci, která vám vdechne nápady, jak a co udělat, tak není nic lehčího, než navštívit ateliéry různých designérů a mistrů v tomto oboru. Ti vám pomohou nejen se všemi věcmi týkající se uspořádání a vybavení interiéru, ale i s nejmenšími možnými detaily.

Při utváření interiéru je dobré položit si otázku, jak to vlastně má vypadat? Jestli máte raději rozlehlejší prostory, pak by velmi pěkně vypadala kuchyně spojená s obývacím pokojem, aby to vytvořilo otevřený a vzdušný dojem. Nebo raději chcete více soukromí a tím pádem i více menších pokojů. Po takovém rozmyšlení přichází na řadu samotné vybavení. Zde se akce odvíjí od toho zda byste rádi, aby se vše neslo spíše v moderním stylu, či holdujete historii a klasice, nebo si vybíráte zlatou střední cestu.

Pokud u vás vyhrává moderní styl, tak designéři a obchody s nábytkem vám určitě mile rádi poradí. Moderního nábytku je všude dostatek a vyrábí se stále nový. Problém může nastat pokud si chcete vaši novou vilku vybavit něčím honosnějším, připomínající aristokratické doby. Tento nábytek je totiž nejen drahý, ale dá se i těžko sehnat. Krok vedle určitě neuděláte skloubením historických a moderních prvků. Zaměrte se rovněž na barvy, které prostor každého bytu celkově oživí. S barvami zkombinujte i jednotlivý nábytek a podlahy v bytě.

V každém případě je výběr a vybavení interiéru na vás a vaši kreativitě. A jen vy máte tu možnost vykouzlit z něj originální bydlení.

Napsat komentář