Trendy v bytovém textilu, které by vám neměly uniknout

Chcete si stylově zařídit domov a hledáte tu správnou inspiraci na trendy v bytovém textilu? V takovém případě vám může pomoci následující článek zaměřený na aktuálně oblíbené kousky bytového textilu. Všechno potřebné navíc najdete na internetu, takže samotný nákup a výběr těch správných prvků jistě nebude žádný problém. 

Pastelové barvy

Mezi módní trendy patří spíše světlé pastelové barvy, které se dobře kombinují a dokážou vytvořit příjemnou domácí atmosféru. Světlé odstíny se hodí především na stěny a pro velké kousky vybavení, ale velmi dobře budou fungovat i v případě, že si zvolíte takové provedení bytového textilu. Konkrétně jde například o záclony a závěsy. 

Nebojte se kontrastů

Kromě jemných barev mohou být někdy dobrým prvkem i kontrasty. Platí to například pro povlečení, které může být o poznání výraznější a tvořit tak hlavní prvek ložnice. Skvěle ale fungují i menší prvky, jako jsou například malé dekorativní polštářky s originálním a výraznějším designem. S kontrasty však postupujte opatrně a spíše s nimi šetřete. 

Nestárnoucí kvalitní materiály

U bytového textilu platí i jedno nadčasové pravidlo. A to zní, že kvalitní materiál je vždy hlavním bodem celého výběru. Velmi důležité je to především v případě povlečení, které je v kontaktu s lidskou pokožkou. Zároveň se v mnoha případech pozná i na první pohled, který kousek vybavení je kvalitní. A také se to projeví po několika vypráních. 

Vybírejte, co se vám líbí a za výhodné ceny

Ovšem i v případě bytového textilu rozhodně platí, že aktuální trendy nejsou směrodatné ve chvíli, kdy se vám nelíbí. Proto si vždy vyberte raději něco takového, z čeho budete mít skutečnou radost a prozáří vám to váš domov. Takové kousky jsou totiž osobním podpisem, díky kterému se obyčejné místnosti mění na místa s útulnou atmosférou.

Napsat komentář