Ratan je stále moderní

Zavrhli jste již před mnoha lety ratan coby materiál, který do vaší domácnosti prostě nemá přístup? Zřejmě na vás měl negativní dopad tehdejší boom ratanu, který se obchodníci pokoušeli prodat v jakékoliv možné formě. Křesílka zvláštních tvarů, stejně jako nepraktické komody, však už v moderní domácnosti parádu opravdu neudělají. 

Pokud však chcete dát ratanu šanci a poznat ho z jeho lepší stránky, věnujte svoji pozornost exotickým materiálům. Z nich vznikají výrobky nanejvýš vkusné, v souladu se současnými trendy a vždy s puncem autentičnosti. Dávno se přitom nejedná o výrobky z obyčejného vrbového proutí. V současnosti vedou exotické materiály, kupříkladu mořská tráva a lýko, v nabídce však můžeme najít i opravdové lahůdky vyrobené z banánových listů, vodního hyacintu nebo kokosových vláken.

Pro ty, kteří preferují ratan spíše coby materiál vhodný do zahradních altánků či za účelem příjemného posezení pod pergolou, jsou na trhu výrobky z polypropylenových vláken. Ta vykazují výborné užitné vlastnosti a nábytek z nich je velmi odolný a praktický při zachování lehkosti i vzhledu ratanu.Právě praktičnost umělého ratanu je hlavním důvodem, proč si jej někteří lidé pořizují i do interiéru.

Dávejte přednost nákupu v renomovaných obchodech před zdánlivě výhodným nákupem od trhovců. Chtějte za své peníze kvalitu i bezpečnost, věnujte pozornost stabilitě i systému čalounění.Trendy jsou v současnosti nakloněny kombinacím ratanového nábytku s kousky vyvedenými z dřevěného masivu, velmi zajímavě vypadá i ne úplně komplexní výplet, kdy kostra z kovu či dřeva zůstává viditelná.

Napsat komentář