Půvab bytového textilu

Ač jsou nyní trendy především minimalistické interiéry, ne všem tento styl vyhovuje. Jinak vypadá sterilní interiér s minimem doplňků na stránkách designového magazínu a jiné je v něm žít. Mnoho lidí tak nedá dopustit na klasický bytový textil. Zejména záclony a závěsy výrazně zútulní příbytek, nehledě na to, že mají i svoji nespornou funkci při zastínění, v neposlední řadě také chrání naše soukromí před zvědavými pohledy zvenčí.

Nepodceňujte výběr záclon – dovedou totiž i jinak docela obyčejný interiér nečekaně povznést na kráse, bohužel umějí i pravý opak: váš pečlivě vyladěný pokoj pak vinou nevhodných záclon ztratí jakýkoliv styl.

Pokud se nevyžíváte v obměně interiéru každých pár měsíců, shánějte pouze kvalitu. Ta pravděpodobně nebude z těch nejlevnějších na trhu, ale výsledný efekt za to stojí. Levné materiály nejenže obvykle nevypadají úplně nejlépe, ale špatně se udržují a jejich životnost je krátká.

Výběr záclony či závěsu pečlivě volte podle stylu svého bytu, resp. pokoje, který jimi chcete doladit.Sebedražší saténový závěs vám v interiéru venkovského stylu dobrou službu neudělá.Berte v potaz i design a barvu nábytku a dokonce i podlahy. Odborníci radí mít s sebou na nákupu malý vzorek od potahů či koberce tak, abyste vše opravdu precizně sladili.Krásná je pouze bohatě řasená záclona nebo závěs. Rozhodně tedy nešetřete na materiálu, odměnou vám bude krásný interiér. Informace, že potřebujete nejméně dvojnásobek látky, než jsou rozměry okna, vás možná překvapí, je však pravdivá a velmi užitečná.

Preferujete-li eleganci a styl, nechte si zajít chuť na tak oblíbené půlkové či tříčtvrteční záclony.Dobře si rozmyslete, zda chcete pouze zkrášlit interiér, či zda musí mít bytový textil i jiný význam. Klasickým účelem závěsů často bývá zatemnění kupříkladu dětských pokojíků pro lepší usínání, nebo snaha o udržení soukromí v případě, že nám sousedé hledí přímo do oken.

Napsat komentář