Perské koberce překvapí svou rozmanitostí a dlouhou životností

V posledních letech nejsou koberce extra populární, protože se v nich zachycuje prach a musí se vysávat. To je sice pravda, ale na druhou stranu jsou designově propracované a příjemně se po nich chodí. Stačí si pořídit pořádný vysavač a oblíbený perský koberec bude jako nový.

Přece byste se kvůli zachytávání se prachu, mikrobů a nečistot neochudili o takovou nádheru, jako je perský koberec. Možná si myslíte, že jde o zastaralé podlahové a nástěnné dekorace, nicméně opak je pravdou. Peršany padnou jakémukoliv interiéru, protože jsou k dostání v mnoha barevných kombinacích a vzorech.

Kvalita na prvním místě

Snad každý ví, že jsou perské koberce vysoce kvalitní. Není divu, když se mohou pochlubit bohatou historií, která má kořeny v Perské říši. Vrtalo vám hlavou, co vlastně mnohé ornamenty na koberci znamenají? Jsou to perské zahrady s květinami ve středu suché pouště, rovněž znázorňují pestrost perského království přírody. Perské koberce mají většinou vínovou, zelenou či béžovou barvu. Pakliže si pořídíte originální kousek, máte u sebe malý poklad. V mnoha rodinách se dědí koberce z generace na generaci!

Ručně vázaný koberec z Orientu, nejčastěji z Íránu, Turecka, Afghánistánu a Pákistánu, je vyroben z variací bavlny, vlny a hedvábí. Bude slušet obývacímu pokoji, pracovně, ložnici, ale také kanceláři. Pokud si nevíte s výběrem peršanu rady, informujte se na internetových stránkách Buchara https://e-shop.buchara.cz/moderní.

Trocha moderny neuškodí

Krásné a moderní koberce – eshop – buchara ohromí propracovanými vzory či přírodním barvením. Je zajímavé, že jsou tak rozmanité, ale většinou znázorňují zvířata, květiny anebo úkony všedního života. Prahnete-li opravdu po něčem nevšedním, vsaďte na kožené koberce vyráběné z hovězí kůže. Jsou nadčasovým dekorativním prvkem a upoutají především v kanceláři či obýváku.

Napsat komentář