Na kvalitní matraci budete spát pohodlně

Zařizujete si dům či byt a uvažujete, jakou postel pořídit? Koupě takové postele není tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled zdá. Důležitý je především výběr matrace. Hlavním kritériem jsou její vlastnosti a životnost. Špatně zvolená matrace, totiž může znamenat, že se vám brzy proleží, budou vás z ní bolet záda nebo za krkem.

Matrací je několik druhů. Některé z nich však mají pozitivní zdravotnické vlastnosti. Například latexové matrace mají 100% antialergické vlastnosti. Výhodou těchto matrací je, že mají tzv. univerzální tvrdost. Takže pokud je mezi vámi a partnerem značný váhový rozdíl, nemusíte se bát, že jednomu z vás nebude sedět. Matrace je také vhodná i pro děti. U latexových matrací je důležité, aby byly položeny na prodyšný rošt, takže pokud máte rošt pevný, tak jej budete muset vyměnit.  

Oblíbené jsou třeba i sendvičové matrace, které se skládají z několika vrstev. Tyto vrstvy jsou většinou pěnového materiálu. Můžete si vybrat z širokého sortimentu těchto matrací – od měkkých po tvrdé. Na výběr je také z různých materiálů, ale pochopitelně je tomu pak přizpůsobená i cena.  Zkuste se podívat na lacné matrace, kde naleznete některé kvalitní produkty levněji nebo 1+1 zdarma. Při koupi je určitě lepší, poradit se s odborníkem. Vybere vám takovou matraci, která bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Pokud sháníte kromě matrace i postel, zkuste se podívat na postele z masivu. Často nebývají až tak drahé, jak si myslíte a hlavně vám vydrží na celý život. Tyto postele jsou navíc lakovány zdravotně nezávadným lakem. Kromě toho jsou nejen kvalitní, ale také dobře vypadají, zvláště pokud máte rádi dřevo a interiér ložnice chcete sladit v tomto duchu.

Napsat komentář