Epoptávka.cz: Zkušenosti s hledáním veřejných zakázek

V posledních několika měsících pokles poptávek zaznamenaly mnohé společnosti, a proto je nezbytné hledat další a další příležitosti. Velice zajímavé jsou poptávkové servery, na nichž jsou zveřejněné i veřejné zakázky, ovšem ne všechny takové stránky jsou kvalitní a důvěryhodné. V následujících řádcích vám prozradíme, s čím má zkušenost náš podnik věnující se stavebnictví.

Ve stavebním průmyslu působíme dvanáct let, přičemž za dobu existence jsme si na něm vybudovali pevné postavení. Bohužel, koronavirová krize se podepsala i na našich zakázkách. Některé byly zrušené, jiné zase odsunuté na dobu neurčitou. Začali jsme tedy hledat veřejné zakázky a narazili jsme na několik poptávkových serverů.

ePoptávka.cz

Za lídra v této oblasti by se dal označit web ePoptávka.cz, která měsíčně zprostředkovává tisíce zakázek. Všechno je rozděleno do přehledných kategorií, a to na poptávky, veřejné zakázky, dodavatele a tržiště. Prohlíželi jsme si jak poptávky od veřejných subjektů, tak i veřejné zakázky, které jsou vypisovány státem přes ministerstva a další orgány. Vždy jsme si připravili propracovanou odpověď, respektive nabídku, abychom měli co nejvyšší šanci zakázku získat. Podařilo se. Jednu velkou zakázku, která nám pokryla mezeru během koronavirové krize, jsme opravdu dostali.

ÚředníNástěnka.cz

Dalším podobným portálem je ÚředníNástěnka.cz. Zaměřuje se pouze na zakázky z veřejné správy. Veřejné instituce totiž každým dnem vydají stovky různých zakázek, některé jsou menšího rozsahu, jiné většího charakteru. Přímo tuto webovou stránku jsme nezkoušeli, ale ostatní podnikatelé mají pozitivní zkušenosti. 

Podobně jako výše uvedené servery funguje i AAAPoptávka.cz, která dává jistotu dobrých nabídek. Stejně tak se dají dané portály využít i v případě, že poptáváte nějakého dodavatele vy. 

Napsat komentář