Dokonale vyladěná ložnice: Inspirace, jak se konečně pořádně vyspat a změnit tak svůj život k lepšímu

Víte, že slovní spojení „vyspat se do krásy“ je skutečně podložené vědou? Jak se ale v této době, kdy žijeme neustále ve střehu a s mobilem v ruce, navrátit ke kvalitnímu spánku? Podíváme se na tento problém z mnoha úhlů. Propojíme pravidla starého feng shui s kvalitní spánkovou hygienou. K tomu zvolíme vhodné barvy pro vaše ložnice. Inspirace původními pravidly v kombinaci s vlastním vkusem a sebeláskou bude tou nejlepší cestou. Pojďme se podívat, jak na to.

Ložnice jako chrám dobrého spánku

V dnešní době plné obrazovek a umělého světla se nám spí stále hůře. Společnost se bohužel často obrací k hledání toho nejjednoduššího řešení, o kterých netřeba moc přemýšlet. Volí cestu farmacie. Lupnout si nějaký ten prášek na spaní, nebo popíjet cbd kapky není řešení. Co se napřed zamyslet nad tím, zda není problém v prostoru, kde spíte, nebo ve spánkové hygieně?

Pozice v prostoru a kombinace barev

Podle starého učení je vůbec nejdůležitější správně umístit postel. Ta by neměla být přímo naproti dveřím. Není vhodné ji umístit ani přímo pod okno. Kam tedy s ní? Pokud to váš prostor alespoň trochu umožňuje, přestěhujte postel tak, abyste na dveře viděli, ale měli proti sobě pevnou zeď. Dále by se ložnice měla nacházet v té vůbec nejvzdálenější místnosti od vstupních dveří a koupelny. Zajistí vám totiž nejvíce klidu. Co se týče barev, volte vždy přírodní odstíny, které nenarušují nebo nedráždí psychické rozpoložení. Vhodné jsou všechny barvy od béžové až po tmavě hnědou. Doplňky v barvách uklidňující zelenkavé, radostné žluté, nebo něžné růžové jsou velmi vhodné. Pokud vaší ložnici chybí vášeň, přidejte červenou nebo doplňky v barvě bordó.

Spánková hygiena hraje prim

Nejen dispozice je důležitá. V ložnici by se neměly nacházet ani routery na wifi nebo elektronika. Dovolte si z ložnice udělat místo, kam budete chodit očištění z koupelny a nořit se pouze do svých klidných snů. Spánek je prim. Když se budíme odpočatí, celý náš život je rázem veselejší. Proto se mějte rádi. Zkuste alespoň několikrát v týdnu odložit mobil hodinu před spaním do vedlejší místnosti a vzít si místo něj zajímavou knihu. Ukolébá vás ke spánku a od modrého záření si odpočinou nejen vaše oči, ale také mozkové synapse.

Na to sám nestačím

Je pro vás tato proměna až moc velkou výzvou, na kterou sami nestačíte? To vůbec nevadí! Spánkovou hygienu zařaďte sami. Co se týče změny fyzické, je dobré požádat o pomoc a obrátit se na někoho, kdo interiérům skutečně rozumí. Nápomocní vám mohou být v Design studiu Linie. Dokáží propojit všechny prvky tak, aby se vám spokojeně spinkalo. Na ložnice – inspirace můžete mrknout na jejich webu a rovnou si objednat konzultaci.

Napsat komentář